Makijaż weselny – ciekawe propozycje

Sukienka i makijaż są pierwszymi elementami, o które dbamy podczas przygotowań do wesela. Wiadomym jej, że chcemy prezentować się zjawiskowo. Aby nasza twarz wyglądała na nieskazitelną na zdjęciach, musimy wykonać odpowiedni makijaż. Można wybrać taki, który będzie delikatny, lecz podkreśli naszą urodę. Kiedy zdecydujemy się na mocniejszy, musimy uważać, aby wykonać go z umiarem. Sprawdź już teraz jaki makijaż weselny wybrać i jak go wykonać.

Makijaż weselny krok po kroku

Wykonując makijaż weselny musimy pamiętać, że wybieramy się na imprezę, która będzie trwała kilkanaście godzin. W związku z tym pragniemy, aby był on niezwykle trwały. Obawiamy się, że od tańców i zabaw może on nam nie przetrwać. Zatem, aby był odporny na wszelakie niedogodności musimy go szczególnie przygotować. Zadbajmy o odpowiednią bazę i wykończenie.

Zacznijmy od pielęgnacji twarzy. Nasza skóra musimy być prawidłowo oczyszczona oraz nawilżona. Aby skorygować cienie pod oczami możemy użyć delikatnego kremu. Kosmetyki pielęgnacyjne dobieramy do naszej cery. Cera sucha, tłusta i mieszana mają inne potrzeby. Poprzez dobór adekwatnego kremu nasza skóra będzie wyglądała zdrowo.

Kolejnym ważnym elementem makijażu weselnego będzie nałożenie bazy. Dzięki niej nasz podkład nie będzie się ścierał, przez co pozostałe kosmetyki również zostaną nienaruszone. Bazę wybieramy tak samo jak krem nawilżający, czyli na podstawie typu skóry.

Kiedy nasza twarz będzie bezbłędnie przygotowana każdy podkład, który rozprowadzimy utrzyma się bez jakichkolwiek problemów. Kiedy podkład już mamy gotowy nakładamy puder.

Aby nasza twarz wyglądała na zgrabniejszą wykonajmy odpowiednie konturowanie. Bronzer idealnie ją wyszczupli, a rozświetlacz uwypukli kości jarzmowe.

Kolejno przechodzimy do makijażu brwi i oczu. Musimy zdecydować czy pragniemy efektu matowego czy jednak wolelibyśmy błyszczeć.

Kiedy cały makijaż jest gotowy, zabieramy się za jego utrwalenie. Jest to niezwykle ważna czynność, gdy chcemy aby nasz makeup wytrzymał jak najdłużej. W tym pomogą nam fixery i utrwalacze. Po spryskaniu twarzy tymi produktami, otrzymamy niewidoczną i nie odczuwalną maskę. Dzięki temu nasz makijaż weselny będzie posiadał dodatkową trwałość. Jednak kiedy nasza skóra zaczyna się nienaturalnie świecić, użyjmy bibułek matujących. Jednym ruchem ściągną one nadmiar sebum.

Zobacz także: Bibułki matujące – czym są?

Delikatny makijaż na wesele

Gdy nie chcemy zbyt wyróżniać się z tłumu i decydujemy się na delikatny makeup musimy bazować na neutralnych kolorach. W makijażu powieki najlepiej sprawdzą się tutaj beże i brązy. Na usta wybierzmy odcienie nude. Mocne kolory nie będą dobrą decyzją. Konturowanie nie może być zbyt ostre. Postawmy na piękne rozświetlenie naszej twarzy. Będzie ona wyglądała świeżo i promiennie. Dzięki temu uzyskamy pożądany efekt. Delikatny makijaż na wesele z pewnością będzie bezpiecznym wyborem.

Makijaż wieczorowy mocny

Makijaż wieczorowy charakteryzuje się mocnymi kolorami oraz błyskami. Powinien on być intensywny i żywy. Dzięki temu sprawdzi się podczas imprez takich jak wesele. Będzie on znacznie bardziej widoczny na zdjęciach, niż makijaż delikatny. Gdy chcemy, aby nasza twarz była wyrazista i mocno podkreślona, to właśnie ten makijaż będzie odpowiednim wyborem.

W makijażu wieczorowym mocnym najważniejszą częścią jest makeup oczu. W wewnętrznym kąciku oka nakładamy jaśniejszy cień. Zaś w zewnętrznym kąciku rozprowadzamy najciemniejszy kolor, który wykorzystamy w swoim makijażu. Następnie nakładamy troszeczkę jaśniejszy cień od poprzedniego. Za jego pomocą blendujemy zewnętrzną część oka, tak aby zostało subtelne przejście. Nie może zostać ostra krawędź cienia, ponieważ spowoduje to nieestetyczny wygląd. Na środek powieki możemy nałożyć błyszczący cień, tak aby rozświetlić oko. Jednak nie jest to konieczne, gdy chcemy użyć wyłącznie matowych cieni.

Aby optycznie powiększyć oko, użyjemy doklejanych rzęs bądź kępek. Uważajmy, aby nie przytłoczyły naszego spojrzenia. Nie wszystkie modele rzęs będą nam pasować. Dobierzmy je adekwatnie do kształtu i wielkości oczu. Nie chcemy uzyskać efektu ciężkości, lecz objętości. Makijaż wieczorowy mocny z pewnością jest ciekawą propozycją na wesele.

Teraz już wiesz jak przygotować idealny makijaż weselny oraz na jaki się zdecydować.

Zobacz także: Olejowanie włosów na sucho – na czym polega?

Redakcja spakosmetyki.pl