Zalety koreańskich kosmetyków – koreańska pielęgnacja bez tajemnic

Zdrowa, promienna skóra pełna blasku jest w zasięgu ręki, a Koreanki są tego doskonałym przykładem. Ich systematyczne dbanie o skórę, używanie odpowiednich produktów do pielęgnacji oraz stosowanie kilku prostych zasad sprawia, że mogą cały czas cieszyć się nieskazitelną skórą. Koreańskie kosmetyki mają mnóstwo zalet, które dobroczynnie wpływają na stan naszej skóry. Sprawdź, dlaczego koreańskie kosmetyki cieszą się tak ogromną popularnością!

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Toner 30- dniowy cudowny tonik oczyszczający

Na czym polega koreańska pielęgnacja?

Azjatycka pielęgnacja polega na kompleksowym dbaniu o skórę w oparciu o 10 etapów, jakimi są: demakijaż, oczyszczanie skóry, peeling, tonizacja, emulsja, serum, maska, krem pod oczy, krem nawilżający oraz w pielęgnacji porannej krem z filtrem przeciwsłonecznym. Koreanki dbają zarówno o odpowiedni poziom nawilżenia, który stanowi podstawę pielęgnacji, złuszczanie, działanie aktywne oraz ochornę przed promieniowaniem UV. To właśnie systematyczne stosowanie kosmetyków dobranych do potrzeb danego typu cery zapewnia profilaktykę przed powstawaniem zmarszczek, przedwczesnym starzeniu się skóry oraz tworzeniu się niedoskonałości. 

Cosrx Centella Water Alcohol - free Toner 150 ml Tonik z wąkrotą azjatycką

Koreańskie kosmetyki – czy warto?

Koreańskie kosmetyki zawierają mnóstwo cennych substancji aktywnych dla naszej skóry, ale czy warto wprowadzić je do pielęgnacji?

Oto kilka powodów, dla których warto postawić na koreańskie kosmetyki w codziennej pielęgnacji skóry, niezaleznie od jej typu cery i potrzeb:

  • koreańskie kosmetyki wykorzystują wysokiej jakości receptury w przystępnych, budżetowych cenach – Azjatki są szczególnie wymagające jeśli chodzi o pielęgnację skóry, producenci kosmetyków ciężko pracują, aby stworzyć skuteczne, wysokie jakościowo produkty w przystępnych cenach
  • odpowiednio skomponowane składniki aktywne, które zapewniają niesamowite rezultaty pielęgnacyjne
  • koreańska pielęgnacja opiera się na badaniach naukowych – producenci kosmetyków nieustannie szukają coraz to nowszych i coraz to bardziej skutecznych rozwiązań w trosce o potrzeby każdego rodzaju cery
COSRX Pure Cica PADs 90 150ml

O czym warto pamiętać stosując koreańską pielęgnację?

Choć koreańska pielęgnacja zapewnia niesamowite efekty to należy pamiętać przede wszystkim o systematyczności. Aby składniki aktywne mogły odpowiednio zadziałać na naszą skórę potrzebują czasu – czasami kilka tygodni. Warto uzbroić się w cierpliwość. Należy oczywiście produkty pielęgnacyjne dobrać do swojego typu cery oraz jej aktualnych potrzeb i zapewnić skórze zarówno odpowiedni poziom nawilżenia, jak i działania aktywnego. Pomiędzy wszystkimi etapami koreańskiej pielęgnacji musi zostać zachowany odpowiedni balans. 

Materiał zewnętrzny

koreańskie toniki do twarzy

Redakcja spakosmetyki.pl