Makijaż na jesień – czym się kierować?

Jesień, choć skąpi nam promieni słonecznych, jest niezwykle barwną porą roku, w której królują róże, czerwienie oraz brązy. Warto wykorzystać te kolory w codziennym makijażu. O czym należy pamiętać podczas tworzenia make-upu jesienią?

Zadbaj o skórę

Jesień jest przejściową porą roku – może nie jest tak wymagająca, jak zima, jednak wyraźnie pokazuje nam, że ciepłe dni już dawno się skończyły. Dlatego dokładna pielęgnacja skóry jest konieczna. Zanim zaczniesz robić makijaż, przygotuj się do tej czynności – umyj skórę i użyj toniku, nałóż krem oraz bazę. Dopiero później wybierz podkład. Jesienią maluj się zatem na tzw. cebulkę, by skóra nie ucierpiała z powodu pogody. Postaraj się także, by skóra wyglądała jak najbardziej naturalnie. Zadbaj o jej rozświetlenie i zapomnij o grubych warstwach podkładu oraz pudru. Obecnie w modzie króluje make-up no-make-up i tego postaraj się trzymać.

Postaw na wyraziste oczy

O ile twoja skóra powinna być gładka, naturalna i lekko rozświetlona, oczy muszą się wyróżniać. Jesienią to właśnie one są najważniejsze. Zacznij od wyboru odpowiednich cieni. Jeśli chcesz postawić na jesienne kolory, dobrze zastanów się, czy pasują one do twojej cery i koloru włosów. Jesienne kolory najlepiej wyglądają u kobiet o tzw. jesiennym typie urody – kasztanowych bądź blond włosach, zielonych oczach i jasnej, ciepłej cerze. Jeśli zatem jesteś jesienią, możesz swobodnie używać w swoim makijażu czerwieni, żółci, brązów czy ciepłych beżów. Gdy twoja uroda trochę odbiega od tego opisu, staraj się tonować trochę te kolory, wybierając na przykład zimne odcienie do zimnej cery. Nie zapomnij także, że maskara pomoże ci podkreślić oczy i nadać im głębi. Nie rezygnuj z tuszu do rzęs. A jeśli boisz się, że spadnie deszcz, wybierz ten wodoodporny.

Pomadka w zależności od okazji

Jeśli przygotowujesz jesienny makijaż na wieczorne wyjście, wybierz pomadkę o wyrazistym kolorze. Postaw na ciemną czerwień bądź fiolet. W przypadku dziennego makijażu niech oczy przemawiają za całość – usta podkreśl wyłącznie błyszczykiem, by wyglądały zdrowo i kusząco.

Makijaż na jesień powinien być dokładnie taki, jak ta pora roku – ognisty, pełen kolorów, a jednocześnie niezwykle ciepły i naturalny. Więcej inspiracji dotyczących kosmetyków, których możesz użyć w takim makijażu, znajdziesz na stronie Eveline.pl.

Redakcja spakosmetyki.pl