Bibułki matujące – czym są?

Bibułki matujące są stworzone dla cery przetłuszczającej się. Taka cera wydziela nadmiernie sebum. Są również wtedy rozszerzone pory. Cera tłusta charakteryzuje się także grubą skórą na twarzy jest odpona na wiatr. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra nienaturalnie się świeci. Jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na błyszczenie się naszej twarzy, kiedy mamy na sobie makijaż. Make-up przyspiesza wydzielanie się sebum nawet przy skórze matowej. Jednak osoby z tłustą i trądzikową cerą zmagają się z tym problemem w większym stopniu. Jak działają bibułki matujące i do czego służą?

Do czego służą bibułki matujące?

Bibułki matujące służą do ściągania z twarzy nadmiaru sebum, które się na niej pojawia. Daje natychmiastowy mało estetyczny efekt – skóra matowa wygląda zdecydowanie lepiej. Bibułki są bardzo przydatne podczas ważnych wyjść, imprez lub wesel. Pomogą przestać świecić się bez dokładania kolejnej warstwy pudru. A co najważniejsze dzięki nim nie uszkodzimy sobie makijażu i  od razu będziemy wyglądać lepiej. Bibułki matujące nie tylko uratują nas podczas kluczowych wydarzeń. Doskonale poradzą sobie również na co dzień. Odświeżą naszą twarz i znikną obawy o źle rozświetlonej cerze.

Zobacz także: Makijaż weselny – ciekawe propozycje

Jak używać bibułek matujących?

Użycie bibułek matujących jest niezwykle proste. Trzymając ją w dłoniach, lekko przykładamy do naszej strefy T. Jest to czoło, nos i broda. Przytrzymujemy delikatnie w miejscu, w którym chcemy zniwelować nadmiar sebum. Po kilku sekundach zdejmujemy ją z twarzy i wyrzucamy do kosza. Pamiętajmy, że bibułki są jednorazowe. Nie będą dawać pożądanych efektów przy kilkukrotnym użyciu. A co najważniejsze, poprzez użycie ich kilka razy, bakterie, które zgromadziły się w bibułce zostaną na naszej twarzy. Skutkuje to trądzikiem i niedoskonałościami.

Domowe bibułki matujące

Wybieramy i czyścimy pudełeczko, do którego włożymy przygotowane przez nas bibułki. Musi być ono szczelne, aby nie dostały się do nich bakterie. Z kartki papieru wycinamy kształt i wielkość, jak mają wyglądać nasze bibułki. Następnie odrysowujemy szablon na papierze śniadaniowym. Najlepiej jakby był tłuszczoodporny. Ściągnie wtedy odpowiednią ilość sebum z naszej skóry. Wreszcie wycinamy już nasze bibułki, ilość zależna od potrzeb.

Co zrobić, aby nasza skóra wydzielała mniej sebum?

Aby sprawić mniejsze wydzielanie sebum możemy zacząć od prawidłowej pielęgnacji cery. Przede wszystkim musimy dbać o dokładne oczyszczanie twarzy. Możemy użyć do tego delikatnej pianki oczyszczającej. Myjmy twarz tym produktem rano i wieczór i stosujmy do tego letnią wodę. Aby wyrównać pH skóry będzie potrzebny tonik. Zaopatrzmy się w krem z witaminą A. Odpowiada ona za prawidłowy rozwój skóry. Nasza cera musi być odpowiednio nawilżona. Świetnie sprawdzą się również maseczki z zielonej glinki. Zapobiegnie ona świeceniu się naszej skóry oraz zapewni jej wygładzenie. Aby te kosmetyki pomogły, musimy je stosować regularnie.

Duży wpływ na naszą cerę ma dieta. Unikajmy fast-foodów oraz słonych i słodkich przekąsek. Nadmiar soli i cukru nieprawidłowo oddziałuje na produkcję sebum.

Teraz już wiesz jak uzyskać efekt skóry matowej podczas wyjść i jak zniwelować nadmiar produkcji sebum.

Zobacz także: Olejowanie włosów na sucho – na czym polega?

Redakcja spakosmetyki.pl