Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Rodzaje pędzli do makijażu – jakie wybrać?

14 lipca 2022 rodzaje pędzli do makijażu

Gama pędzli do makijażu jest niesamowicie szeroka. Możemy znaleźć wąskie, szerokie, puchate, zbite, płaskie, skośne. Są również syntetyczne, jak i naturalne. Jednak wybór  nie zależy od naszych upodobań, które oczywiście także wchodzą w grę, tak jak i ich koszta. Jednak ich wybór zależny jest od ich przeznaczenia. Przy zakupie tych akcesoriów musimy kierować się tym jakie mają zastosowanie. Źle użyty pędzel nie da nam efektu, którego oczekujemy. Sprawdź, jakie rodzaje pędzli do makijażu są dostępne na rynku.

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Rozpoczynając od podstawy makijażu, pierwszym pędzlem będzie pędzel do podkładu. Powinien on być gęsty oraz zbity, jednak włosie powinno być delikatne. Zmniejszy to możliwość podrażnienia naszej skóry. Oznacza to, że musi być on również puszysty. Aby nie pozostawić smug, najlepiej wybierajmy te, które są prosto ścięte.

Pędzel do korektora będzie już znacznie mniejszy. Tak jak poprzednik powinien być zbity. Nie może jednak być on twardy w takim stopniu, aby mógł urazić okolice oczu. Końcówka jego musi być zaokrąglona. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko podrażnień. Takie wykończenie świetnie zamaskuje cienie pod oczami, jak i inne niedoskonałości.

Do przypudrowania twarzy, użycia bronzera oraz różu kształt pędzla może być jednakowy. Aby idealnie wykonturować twarz, pędzel ten musi być puchaty. Nie może nabierać on zbyt dużej ilości produktu. Przez to mogą nam utworzyć się plamy, których nie chcemy. Aby równomiernie rozetrzeć kosmetyk, musimy subtelnie musnąć okrężnymi ruchami kilka razy. Wtedy efekt powinien być zadowalający. Są również pędzle skośne do tej części makijażu. Jednak początkowo zdecydujmy się na pędzle puchate i zaokrąglone. Są one uniwersalne.

Do nałożenia rozświetlacza, który doda blasku kościom policzkowym możemy użyć tak zwanej “miotełki”. Wygląda jak malutki wachlarz. Lekko ociera się o naszą twarz, co da efekt naturalnego rozświetlenia.

Pędzli wyłącznie do makijażu oka jest kilka. W zależności od jego wykorzystania różnią się najczęściej wielkością. Pędzle te same w sobie są małe. Podstawą jest pędzel do nakładania cieni oraz do ich blendowania. Pierwszy jest płaski i lekko zbity. Drugi natomiast jest miękki i ma zaokrągloną końcówkę. Takie włosie pomoże ładnie rozetrzeć granice cieni i utworzą się estetyczne przejścia.

Mały, sztywny, ścięty pędzel umożliwi bezproblemowe malowanie naszych brwi. Niewiele mniejszy, lecz z takiego samego włosia idealnie sprawdzi się do eyelinera. Twardym i precyzyjnym pędzelkiem narysujemy perfekcyjnie prostą kreskę. Oczywiście tylko w przypadku, gdy dojdziemy do wprawy. Podczas makijażu brwi warto zaopatrzyć się również w szczoteczkę. Pomoże nam ona w ułożeniu włosków, kiedy są one gęste i samoistnie układają się w różne strony.

Zobacz także: Jak malować i stylizować brwi?

Rodzaje włosia pędzli do makijażu

Rodzaje pędzli dzielą się jeszcze na naturalne i syntetyczne.

  • pędzle naturalne – delikatne, przez co idealnie rozprowadzają produkt. Jednak spora ilość wchłania się. Dlatego tracimy więcej kosmetyku. Pędzle te polecane są do produktów sypkich.
  • pędzle syntetyczne – wyjątkowo miękkie. Gładkie włosie nie wchłania produktu, przez co nasze kosmetyki zużywają się w odpowiednim tempie. Syntetyki sprawdzają się przy rozprowadzaniu produktów mokrych.

Jak widać włosie również ma znaczenie. Musimy dobrać taki rodzaj pędzli jaki będzie nam najbardziej odpowiadał.

Pędzle do makijażu dla początkujących

Jeśli rozpoczynasz dopiero swoją przygodę z makijażem musisz posiadać taką wiedzę na temat pędzli jaka została podana powyżej. Aby rozpocząć praktykę trzeba znać zastosowanie każdego kosmetyku jak i pędzli. Musimy przygotować się na to, że wiele rzeczy nie będzie wychodziło nam za pierwszym razem. Kupowanie pędzli z niższej półki nie jest niczym złym. Jednak, aby uchronić się choć trochę od nerwów warto wybrać pędzle do makijażu dla początkujących z wyższej półki. Tańsze pędzle niekoniecznie mogą spełniać swoją rolę. Szczególnie wtedy, kiedy zaczynamy ich używać. Możemy zdecydować się na zakup zestawu pędzli np. marki Jessup bądź Hakuro. W zestawach najczęściej jest około 15 pędzli. Taka ilość jest wystarczająca dla początkujących. Jak najbardziej można kupić każdy rodzaj pędzli osobno. Warto rozważyć każdą propozycję, która będzie dla nas dogodna.

Teraz już wiesz jakie są rodzaje pędzli. Jeśli jesteś w tym nowy warto wiedzieć jakie pędzle do makijażu dla początkujących będą adekwatne do twoich zdolności.

Zobacz także: Jak myć pędzle do makijażu? Domowe porady

Redakcja spakosmetyki.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie lifestyle’u, odchudzania, sportu, urody i zdrowia to grupa profesjonalistów, którzy dostarczają najnowsze informacje oraz skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci poprawić kondycję fizyczną, zadbać o urodę i zdrowie oraz podpowiedzą jak prowadzić aktywny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

produkty w hurtowniach medycznych
okulary korekcyjne
rodzaj masażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaj masażu