Jak malować i stylizować brwi?

Brwi są bardzo istotnym elementem makijażu oka, jak i twarzy. Kiedy spojrzymy na daną osobę, pierwszym elementem, na który zwrócimy uwagę są właśnie one. Wiele kobiet ma źle dobrany kształt, grubość, a nawet kolor brwi do swojej twarzy. Jest mnóstwo metod oraz różnorodnych kosmetyków, które pomogą nam w tym jak je malować. Dowiedz się już teraz jak malować brwi.

Jak wyregulować brwi? 

Krok, który powinien zostać wykonany jako pierwszy przed rozpoczęciem malowania brwi, to wyregulowanie ich. Trzeba jednak uważać, ponieważ bez trudu można wyrządzić sobie krzywdę. Wyrwiemy o jeden włosek za dużo i zaraz możemy tego żałować. Jeżeli czujemy, że możemy sobie nie poradzić, korzystniej będzie skorzystać z usługi profesjonalisty.

Podstawą do regulacji brwi dla początkujących jest dobranie idealnej pęsety dla nas i naszego włosa. Pęseta powinna mieć cienkie zakończenie, lecz nie za ostre. Techniki jak wyregulować brwi, zależą od umiejętności jakie posiadamy. Istnieje również metoda depilacji woskiem i nitką, lecz lepiej pozostawić to specjalistom. Kiedy już dobierzemy dla siebie pęsetę, możemy rozpoczynać regulację brwi. Najlepszym dla wyglądu naszych brwi będzie regulacja tylko dolnej linii tak, aby była równa. Przy górnej linii wyrywamy tylko pojedyncze włoski, górna część powinna zostać naturalna. Warto pamiętać, aby nie usuwać dużej ilości włosów, ponieważ może nam to zaszkodzić. Jeśli boli nas okolica oczu i wyrywanych włosków podczas regulacji, możemy przykładać sobie zimną kostkę lodu, aby ukoić ból.

Zobacz także: Rodzaje pędzli do makijażu – jakie wybrać?

Jak malować brwi?

Kiedy nasze brwi są już wyregulowane, zabieramy się za ich malowanie. Początkowo musimy zaznaczyć początek, środek i koniec dolnej linii brwi. Następnie delikatnie zaznaczyć środek. Kolejno wypełnić brew produktem. Aby brew wyglądała jak najbardziej naturalnie, jej początek warto delikatnie podkreślić. Warto jednak używać bardzo małej ilości produktu. Na koniec rozczesujemy brwi szczoteczką.

Czym malować brwi? 

Zapewne zastanawiasz się, jak wypełnić brwi. Na rynku jest sporo produktów do makijażu. Są kredki, cienie, pomady, mydełka, a także żele. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, używamy konkretnego kosmetyku. Jego kolor powinniśmy dobierać do swojego koloru włosów, niekiedy nawet i jaśniejszy. 

Dla początkujących najbezpieczniejszym wyborem będzie kredka. Jest delikatna oraz bardzo łatwa w użyciu. 

Podobnym produktem będą cienie do brwi. Również są łatwe w użyciu, jednak podczas ich użycia trzeba pamiętać, aby brwi były wyregulowane. Cienie mogą podkreślać włoski, których nie chcemy.

Pomady do brwi posiadają kremową konsystencję. Dzięki plastyczności pomady z łatwością możemy przykryć swój naturalny odcień włosów, ale również narysować kształt jaki tylko chcemy. Nie można jednak przesadzić, ponieważ brwi będą źle wyglądać. Podczas używania pomady musimy pamiętać, aby używać jak najmniejszej ilości produktu. 

Aby używać mydełek i żeli do stylizacji brwi musimy mieć więcej umiejętności. Najczęściej są one przezroczyste, dlatego też zostawiają białe ślady, kiedy użyjemy ich w nieodpowiedni sposób. Do tego potrzebna będzie nam szczoteczka do brwi, którą będziemy rozprowadzać produkt. Delikatnie pocieramy nią o kosmetyk, rozcieramy nadmiar na ręce i wyczesujemy włoski do góry, tak aby przykleiły się do skóry. Następnie układamy kształt brwi. Teraz wystarczy poczekać aż produkt wyschnie. Od dziś już wiesz czym malować brwi.

Zobacz także: Brwi permanentne – co warto wiedzieć?

Redakcja spakosmetyki.pl