Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Brwi permanentne – co warto wiedzieć?

14 lipca 2022 Brwi permanentne

Współcześnie jest wiele metod, które uzupełniają nasz makijaż. Dzisiejsze kobiety są często zabiegane. Nie mają czasu na codzienny make-up. Z pomocą przychodzą kosmetyczki, które wykonują zabiegi przedłużanych rzęs bądź makijażu permanentnego. Czym zatem jest przedstawiony zabieg brwi? Sprawdź już teraz – brwi permanentne dzień po dniu!

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest makijażem długotrwałym. Efekt może utrzymać się od 6 miesięcy aż do 1,5 roku. Aby rezultat był trwały musimy oczywiście odpowiednio go prawidłowo pielęgnować. Makijaż permanentny jest wykonywany jednorazową igłą. Dzięki niej pigment wtłacza się w naskórek. Można więc porównać ten proces do wykonywania tatuażu. Jest to metoda ręczna, tak zwana microblading. Aby dobrze przygotować skórę do wykonania zabiegu, musimy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze nie pić mocnej kawy bądź napojów z kofeiną lub teiną. Również nie można spożywać alkoholu oraz wszystkich substancji odurzających. Nie należy również zażywać środków przeciwbólowych, które mogą rozrzedzić krew. Te zalecenia odnoszą się do ostatnich 24 godzin przed zabiegiem.

Zobacz także: Makijaż glow – jak go wykonać?

Brwi permanentne – rodzaje

Jest kilka metod, którymi wykonuje się brwi permanentne. W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, decydujemy się na jeden z nich.

  • Metoda pudrowa, inaczej nazywana powder brows. Cieszy się coraz większą uwagą. Wykonywana jest jednorazową igłą. Metoda ta zapewnia idealne wypełnienie brwi. Sprawia, że wydają się one grubsze i gęste. Można wyróżnić dwa rodzaje tej metody. Pierwszą z nich jest soft powder brows. Jednakże polecane są osobom, które mają jasne brwi i chciałyby je podkreślić. Jest to delikatny efekt ze względu na gęste włoski brwi. Drugą metodą jest ombre powder brows. Podczas jej wykonania używa się kilku odcieni pigmentu. Pozwala to na zbudowanie umiarkowanego, lecz wyraźnego przejścia. Rodzaj tej metody jest trudniejszy od poprzedniego. Jednak rezultat jest niesamowity.
  • Kolejnym popularnym rodzajem wykonywania makijażu brwi permanentnych jest hairstrokes. Jest to metoda włoskowa, zwana również metodą piórkową. Jest ona polecana dla osób z cienkimi brwiami. Po zabiegu stają się optycznie większe oraz ciemniejsze. Zabieg jest wykonywany zaostrzonym “piórem”. Stąd też wywodzi się nazwa.
  • Metody łączone. W wyniku połączenia sposobu powder brows z hairstrokes. Skutkiem tego powstają metody soft combo oraz bold combo. Soft combo to wykonanie makijażu metodą włoskową z dodatkiem pudrowania. Bold combo to metoda włoskowa połączona z cieniowaniem.

Brwi permanentne dzień po dniu

Decydując się na makijaż permanentny brwi musimy być świadomi, że jest to bolesny zabieg. Jednak nie niesie on ze sobą jakichkolwiek komplikacji. Czas trwania gojenia się brwi to około dwóch tygodni. Trzy dni po zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć. Mogą zacząć pojawiać się strupki. Chcąc utrzymać efekt i doprowadzić do prawidłowego wygojenia się brwi, pod żadnym pozorem nie możemy zrywać powstałych strupków. Musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry w okolicach brwi. Można do tego używać kremów z witaminą A lub E.

Przez pierwsze 10 dni należy unikać promieniowania UV, UVR oraz UVA oraz ograniczyć długotrwały kontakt z wodą. Wykluczone jest stosowanie innych preparatów pielęgnacyjnych, tylko te, które zostały ustalone z kosmetologiem. Nie można stosować środków przyspieszających gojenie. Nie zaleca się również spożywania ostrych przypraw bądź owoców morza.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Cena makijażu permanentnego brwi jest zależna od wykonywanej metody oraz salonu. Jednak szacuje się, że brwi wykonywane sposobem hairstrokes to 500 zł wzwyż. Metoda pudrowa jest nieco bardziej skomplikowanym zabiegiem i wycenia się go na 300/400 zł. Dodatkowo płaci się w okolicach 200 zł za korektę pigmentu. Niemniej jednak ceny różnią się w każdym salonie. Sięgają one nawet do 1400 zł.

Jeśli zdecydujesz się na makijaż permanentny brwi wybierz metodę i salon, który będzie dla ciebie najbardziej zadowalający.

Zobacz także: Jak malować i stylizować brwi?

Redakcja spakosmetyki.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie lifestyle’u, odchudzania, sportu, urody i zdrowia to grupa profesjonalistów, którzy dostarczają najnowsze informacje oraz skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci poprawić kondycję fizyczną, zadbać o urodę i zdrowie oraz podpowiedzą jak prowadzić aktywny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

produkty w hurtowniach medycznych
okulary korekcyjne
rodzaj masażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaj masażu