Makijaż glow – jak go wykonać?

Matowy makijaż coraz bardziej odchodzi w niepamięć. Kobiety pragną, aby ich twarz miała w sobie blask. Taki rezultat przyniesie nam glow makijaż. Dzięki kosmetykom, które służą nam do rozświetlenia, otrzymamy pożądany efekt. Aby wykonać taki makijaż, musimy znać kilka bardzo ważnych zasad. Dowiedz się o nich już teraz.

Makeup glow – dla kogo jest przeznaczony?

Makijaż glow jest odpowiedni dla każdego. Nie ma tutaj znaczenia kolor włosów, oczu bądź kształt naszej twarzy. W zależności od naszych upodobań, wykonujemy mniej lub bardziej widoczny makeup glow. Należy jednak pamiętać o naszej cerze. Kiedy posiadamy cerę trądzikową, powinniśmy odpuścić sobie ten właśnie makijaż. Podczas nakładania na swoją cerę rozświetlacza, podkreśla on nam wszystkie niedoskonałości. Nie ma znaczenia czy będzie miał on formułę kremową czy pudrową. Niestety każda konsystencja tego produktu uwydatni mankamenty na naszej twarzy.

Zobacz także: Bibułki matujące – czym są?

Czym wykonać makijaż glow?

Aby nasza twarz miała piękny blask, musimy zaopatrzyć się w kosmetyki, które będą nam dawały efekt glow. Przede wszystkim wymieńmy podkład matujący i bazę. Zdecydujmy się na róż, który będzie zawierał w sobie drobinki. Wybierajmy te produkty, które będą miały rozświetlające wykończenie. Jednak najważniejszym elementem makeup’u glow jest rozświetlacz. Nakładając go na nasze kości jarzmowe otrzymamy świeżość. Produkt będzie również odbijać światło. Aczkolwiek musimy zwrócić uwagę na to, jaki efekt chcemy uzyskać. Są produkty, które zawierają drobinki. Będą one widoczne po jego nałożeniu. Lecz są również produkty, które nie zawierają żadnych drobinek. Są one jednolite, przez co będą tworzyć taflę. Musimy wiedzieć co chcemy uzyskać i wtedy zdecydować się na formułę kosmetyku.

Rodzaje rozświetlaczy

Podstawowym kosmetykiem do rozświetlenia naszej twarzy jest rozświetlacz w kamieniu. Będąc początkującym najkorzystniej będzie zdecydować się na właśnie ten rodzaj produktu. Nakłada się go pędzlem, najczęściej tak zwaną “miotełką”. Podczas aplikacji suchego rozświetlacza pędzlem, skóra zostaje delikatnie muśnięta. Dzięki temu jest on nakładany w małej ilości. Kiedy uznamy, że chcielibyśmy uzyskać większy efekt glow, bez problemu możemy nałożyć kolejną warstwę.

Płynne kosmetyki nakłada się zazwyczaj gąbeczką, jednak spora część osób aplikuje je palcami. Przez to nałożenie tego rodzaju produktu może wydawać się proste. Trzeba pamiętać, że płynną konsystencję rozprowadzamy na podkładzie. Nie może on być zmatowiony pudrem. Takim działaniem utrudniamy sobie pracę. Pamiętajmy, aby podczas wklepywania kosmetyku być delikatnym. Musimy starannie wtłoczyć go w podkład, aby wydawało się, że nasza skóra błyszczy się naturalnie. Płynny rozświetlacz sprawdzi się idealnie do rozświetlenia dekoltu oraz ramion, jak i innych części ciała.

W przeciwieństwie do kosmetyków o formule płynnej, rozświetlacz w sztyfcie jest łatwiejszy w użyciu. Dzięki formie sticka produkt zostanie równomiernie rozprowadzony. Do tego rodzaju produktu nie musimy używać pędzli bądź gąbeczki. Wystarczy subtelny dotyk miejsca, które chcemy rozświetlić. Ta formuła kapitalnie będzie służyć do konturowania na mokro.

Teraz już wiesz co pomoże nam uzyskać makijaż glow. Pamiętajmy, aby dobrać kosmetyki do naszych upodobań, jak i zdolności. To od nas zależy jaki efekt glow uzyskamy.

Zobacz także: Brwi permanentne – co warto wiedzieć?

Redakcja spakosmetyki.pl