Sposoby na przyspieszenie okresu

Hasła wpisywane do internetowych wyszukiwarek wyraźnie pokazują, że wiele kobiet od czasu do czasu stara się przyspieszyć swój okres. Być może nawet sama próbujesz to zrobić. Być może spróbowałaś już wpisać do wyszukiwarki hasło „jak przyspieszyć okres aspiryna”, bo czytałaś kiedyś o tym, że to właśnie ten środek farmakologiczny jest w stanie doprowadzić do przedwczesnego krwawienia. W jakimś stopniu jest to na pewno skuteczna metoda. Istnieją jednak lepsze od niej sposoby na przyspieszenie okresu i to niewymagające faszerowania się tabletkami.

Sposoby na przyspieszenie okresu

Chyba nic tak dobrze nie przyspiesza okresu jak intensywny wysiłek fizyczny. O tej metodzie zapewne już kiedyś słyszałaś i musisz wiedzieć, że jest ona bardzo skuteczna. Zamiast łykać kolejną tabletkę aspiryny, zacznij po prostu więcej się ruszać. Duży i intensywny wysiłek pomoże ci doprowadzić do wcześniejszego krwawienia. Trening będzie pod tym względem jeszcze bardziej efektywny, jeżeli włączysz do niego ćwiczenia angażujące głównie mięśnie brzucha. Możesz też oczywiście biegać w miejscu lub na zewnątrz, wykonywać pajacyki, robić przysiady czy jeździć na rowerze. Weź sobie te rady do serca, zwłaszcza jeśli na co dzień prowadzisz raczej siedzący tryb życia i większość czasu spędzasz za biurkiem. Intensywny ruch na pewno pomoże ci przyspieszyć miesiączkę.

Aktywność

Aktywność nie przynosi zamierzonych rezultatów, mimo iż koncentrujesz się na tym, by miała ona wysoki poziom intensywności? W takim razie przejdź do testowania drugiej metody. Zamiast dalej szukać sposobu na to, jak przyspieszyć okres aspiryna, lepiej zrób sobie od razu gorącą i relaksującą kąpiel. Jest to jeden z najstarszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na wywołanie okresu. Wysoka temperatura wody zapewni ci lepsze krążenie, dzięki czemu krew będzie szybciej przepływać przez naczynia krwionośne. Bardzo możliwe, że wskutek tego procesu dojdzie do wystąpienia okresu. Takich gorących kąpieli nie powinnaś jednak przygotowywać sobie już podczas miesiączki. Mogą one bowiem nasilać krwawienie.

Tak naprawdę jedynym w stu procentach skutecznym sposobem na przyspieszenie okresu jest jednak odpowiednie manewrowanie czasem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli stosujesz tę metodę zabezpieczenia, możesz po prostu przestać przyjmować tabletki w momencie, w którym chcesz mieć okres. Wówczas miesiączka na pewno od razu się pojawi. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz postąpić w taki właśnie sposób, powinnaś wcześniej skonsultować się ze swoim ginekologiem, by z nim to omówić.

Redakcja spakosmetyki.pl