Najlepsze herbaty na odchudzanie

Diety, ćwiczenia – podczas odchudzania to może nie wystarczyć by cieszyć się efektem szczupłej sylwetki oraz polepszonej kondycji. Warto zadbać o zdrowe nawyki oraz spalanie kalorii, w każdej chwili. Pomocne w tym zadaniu są herbaty na odchudzanie. Na rynku można znaleźć wiele naturalnych rodzajów herbaty, które korzystnie wpływają na sylwetkę i zgubienie kilku nadprogramowych kilogramów

Zielona herbata

Pierwszą herbatą, która wspomaga odchudzanie jest podstawowa zielona herbata. Zapobiega ona odkładaniu się tkanki tłuszczowej, a przy tym pozwala przez długi czas utrzymać wymarzoną wagę, nad którą się tyle pracowało, nawet po zakończeniu diety. Polifenole zawarte w zielonej herbaty zręcznie hamują aktywność enzymów, które rozkładają węglowodany i tłuszcze. Dzięki obniżeniu aktywności tych enzymów zmniejsza się przyswajalność tłuszczów oraz węglowodanów w jelitach.

Czerwona herbata zawiera podobne właściwości co zielona. Dzięki niej walka z otyłością staje się łatwiejsza, ponieważ regularne picie czerwonej herbaty przyśpiesza procesy metaboliczne. Ten rodzaj herbaty poleca się pić zaraz po ciężkostrawnym posiłku, zawierającym sporo tłuszczu. Przy tym wszystkim, czerwona herbata niweluje ryzyko wystąpienia niechcianego efekty jo-jo.

Biała herbata jest kolejna na liście napojów wspomagających odchudzanie. Jej główną właściwością jest zapobieganie tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. Zwiększa przy tym rozpad tłuszczu i zapobiega powstawaniu nowych komórek tłuszczowych. Regularne picie białej herbaty naprawdę daje efekty, które pozostają na dłużej.

Główną funkcją miętowej herbaty jest hamowanie apetytu. Dzięki temu pozwala nam to kontrolować swoją dietę oraz wagę. Poza tym świetnie sprawdza się podczas bólu brzucha. Miętową herbatą można leczyć problemy jelitowe oraz niestrawności. Wspomnieć również należy o jej właściwościach kojących nerwy.

Inne herbaty

Czarna podstawowa herbata również sprawdzi się w walce z nadmiarem kilogramów. Czarna herbata jest bogata w cudotwórcze przeciwutleniacze. Wpływa to korzystnie nie tylko na sylwetkę, ale i problemy z cholesterolem, sercem oraz zwyrodnieniom.

Egzotyczna chińska herbata Oolong jest kwiatowym naparem, który za sprawą zawartych w sobie katechin, pomaga w odchudzaniu. Ponadto dzięki regularnemu piciu herbaty Oolong, również metabolizm działa sprawniej. Dzięki temu można stracić, aż 3 kilogramy w niecałe dwa miesiące.

Dzięki szerokiej gamie herbat odchudzających, każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na właściwości oraz smak, każda z herbat znajdzie swoich amatorów.

Redakcja spakosmetyki.pl