Kiedy test ciążowy może okazać się niewiarygodny?

0
185
przeterminowany test ciążowy

Jeżeli twoja miesiączka wyraźnie się spóźnia i mimo tego, że powinnaś dostać ją już tydzień czy dwa tygodnie temu, wciąż nie doczekałaś się krwawienia, istnieje spore prawdopodobieństwo, że po prostu zaszłaś w ciążę. Musisz się co do tego upewnić. W tym celu sama na pewno od razu sięgniesz po jakiś test ciążowy. Być może nawet przechowujesz go od dawna na wypadek takiej sytuacji, tak więc jesteś w stanie użyć go natychmiast. Upewnij się jednak wcześniej, że nie jest to przeterminowany test ciążowy. Jeżeli jego data ważności już dawno minęła, nie wolno ci go zastosować. Taki test po prostu nie nadaje się już do użytku, gdyż jego wynik może być przekłamany. A w jakich innych sytuacjach nie należy ufać testom ciążowym?

Kiedy jeszcze mogą one przekazywać informacje niezgodne z prawdziwym stanem kobiety?

Niestety, ale wciąż dość często zdarzają się takie sytuacje, w których kobiety udają się na wizytę ginekologiczną święcie przekonane o tym, że zaszły w ciążę, którą pokazał im pozytywny wynik testu ciążowego, a potem się okazuje, że były w błędzie. Lekarz przekazuje im więc informacje o tym, że tak naprawdę miesiączka opóźniła się z innego powodu i pojawi się na dniach. Testy ciążowe mogą niestety się mylić. Oczywiście nie zdarza się to jakoś szczególnie często, ale i tak warto zdawać sobie z tego sprawę. Widok dwóch kreseczek na teście nie musi od razu świadczyć o ciąży. W tym momencie dostępne na rynku testy ciążowe wykazują się wysoką skutecznością, ale to nie oznacza, że są zupełnie nieomylne. Nawet w tym przypadku zdarzają się wyjątki potwierdzające regułę. Aby więc mieć absolutną pewność, że zaszłaś w ciążę albo wręcz przeciwnie – nie spodziewasz się dziecka, zawsze wykonuj przynajmniej dwa testy ciążowe i to od razu po sobie. Jeżeli oba pokażą ci wynik pozytywny, zgłoś się jeszcze na wszelki wypadek do swojego ginekologa, aby potwierdzić swoje przypuszczenia lub wykluczyć możliwość zajścia w ciążę. Zapamiętaj też sobie, że przeterminowany test ciążowy nigdy nie będzie wiarygodny. Nie przechowuj więc testów „na zapas”. Kupuj je dopiero wtedy, gdy będziesz chciała ich użyć.

Test ciążowy

A gdy już udasz się do apteki w celu kupienia testu ciążowego, na pewno otrzymasz do wyboru aż trzy jego rodzaje. Takie testy można podzielić na paskowe, strumieniowe oraz płytkowe. Najprostsze w użyciu są te pierwsze, więc to one są też jednocześnie najchętniej kupowane. Ich plusem jest to, że ostatnio można je dostać nawet w supermarketach. Nie musisz więc szukać ich specjalnie w aptekach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here