Czym nakładać podkład?

Podkład dobieramy odpowiednio do swojej cery i jej zapotrzebowań. Ma on znaczącą rolę w makijażu. Od niego zależy czy pozostałe suche produkty, które na niego nałożymy, będą wyglądać tak jak powinny. Jeśli podkład jest niepoprawnie nałożony, suche produkty mogą utworzyć efekt maski na twarzy. Zatem czym nakładać podkład i jak go nakładać, aby wyglądał nieskazitelnie?

Jak przygotować twarz?

Aby wiedzieć jak nakładać podkład, w pierwszej kolejności musimy wiedzieć jak przygotować twarz przed jego aplikacją. Przed jego użyciem niezmiernie istotną rolę gra przygotowanie naszej skóry. Musimy wybrać bazę, która będzie odpowiadała naszej cerze. Dzięki czemu kolejne rozprowadzane produkty będą charakteryzować się o wiele dłuższą trwałością. Pomimo użycia bazy, równie ważna jest codzienna pielęgnacja. Dokładne oczyszczanie twarzy, wyrównanie pH skóry oraz jej nawodnienie i nawilżenie. Trzeba jednak pamiętać, aby nie stosować zbyt dużej ilości produktów pielęgnacyjnych. Jest możliwość, że skóra nadmiernie przyzwyczai się do nich, co skutkuje niestosowną bądź niezauważalną reakcją.

Czym nakładać podkład?

Rolą podkładu jest krycie niedoskonałości. Lecz jak nakładać podkład, aby miał takie zastosowanie w praktyce? Podstawowym sposobem na nałożenie tego kosmetyku jest użycie beauty blender’a, czyli tak zwanej gąbeczki. Przed jej użyciem trzeba zmoczyć ją wodą oraz kolejno dokładnie wycisnąć z nadmiaru wody. Jednak musi być ona wilgotna. Zapobiegnie to niepotrzebnemu wchłanianiu podkładu w gąbeczkę. Dzięki dobremu wklepaniu produktu, wtopi się on w skórę, przez co będzie wyglądać naturalnie. Pomoże to również w wygładzeniu kolorytu skóry, co da nam efekt nieskazitelności.

Kobiety niekiedy decydują się na rozprowadzenie podkładu palcami. Jednak jest to dość niebezpieczna metoda, dla tych, którzy nie posiadają takich umiejętności. Podczas użycia płynnej konsystencji produktu, możemy spodziewać się smug. Ciepło naszych palców sprawi, że podkład będzie bardziej lejący. Nie pomoże to w dalszym nakładaniu kosmetyku, lecz utrudni aplikacje. Dla osób początkujących korzystniejszą i łatwiejszą metodą będzie jednak użycie beauty blender’a. 

Zobacz także: Rodzaje pędzli do makijażu – jakie wybrać?

Jak używać pędzla do podkładu?

Użycie pędzla do rozprowadzenia podkładu jest trudnym, wymagającym i czasochłonnym sposobem. Tak jak w przypadku nakładania produktu palcami, użycie pędzla również może pozostawić smugi. Utrudniony będzie też dostęp do okolic oczu i nosa. Nie jesteśmy w stanie równomiernie rozetrzeć podkładu tą metodą w tych właśnie okolicach. Aby dobrze nanieść produkt, pędzel musi być przede wszystkim gęsty, zbity, ale zarazem delikatny. Unikniemy podrażnienia skóry. Kiedy zdecydujemy się na korzystanie z niego pamiętajmy, aby nałożyć małą ilość produktu. Nie zamaczajmy całego pędzla w kosmetyku. Dużo nie zawsze oznacza dobrze. Teraz już wiesz czym nakładać podkład i jak się do tego przygotować. Decyzja należy do ciebie.

Zobacz także: Jak nakładać róż na policzki?

Redakcja spakosmetyki.pl