Kiedy i jak używać balsamu do brody?

Od pewnego czasu broda jest bardzo trendy. Z tego powodu obecnie dostępnych jest wiele różnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji zarostu, a niemal w każdym mieście można znaleźć profesjonalne salony barberskie. Mężczyźni, którzy decydują się na zapuszczenie brody, powinni zaopatrzyć się w kilka niezbędnych do pielęgnacji dłuższego zarostu kosmetyków. Jednym z nich, bez wątpienia jest balsam do brody. Kiedy i jak należy go używać? Podpowiadamy.

Jak działa balsam do brody?

Balsam do brody to kosmetyk, który ma działanie pielęgnujące i odżywiające. Dlatego zmiękcza włoski, nadaje im blask i sprawia, że są bardziej podatne na modelowanie. W produkcie takim znajdują się składniki, które odżywiają mieszki włosowe, nabłyszczają włoski i nawilżają skórę. Co więcej, balsam do brody może nam pomóc ułożyć niesforny zarost. 

Dobrej jakości preparaty zawierają w składzie jedynie przebadane substancje o udowodnionym działaniu, które mają dobroczynny wpływ nie tylko na samą brodę, ale także skórę. Warto więc sięgać po kosmetyki od sprawdzonych producentów, aby móc cieszyć się zdrowym, gęstym i lśniącym zarostem. Więcej na ten temat znajdziemy na dlagentlemana.pl.

Jakie są rodzaje balsamów do brody?

Obecnie dostępnych jest kilka różnych rodzajów balsamów do brody. Warto więc zastanowić się, który kosmetyk sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Wśród najpopularniejszych można wymienić produkty na bazie wody, wosku, a także maseł roślinnych. Te pierwsze wykazują działanie nawilżające i odżywiające. Dlatego polecane są w przypadku, kiedy chcemy zagęścić brodę i sprawić, by była ona bardziej atrakcyjna. 

Wyroby na bazie wosku najczęściej wykorzystywane są do stylizacji brody. Dzięki nim można ułożyć zarost w dowolny sposób. Dodatkowo wykazują one działanie odżywiające. Balsamy do brody na bazie maseł roślinnych z kolei łączą w sobie cechy dwóch poprzednich typów, ponieważ z jednej strony odżywiają i nawilżają brodę oraz skórę, a z drugiej pozwalają nadać jej pożądany kształt.

Jak używać balsamu do brody?

Balsam do brody to kosmetyk, który w zależności od potrzeb możemy stosować raz lub dwa razy dziennie. Jeżeli zależy nam wyłącznie na właściwościach odżywczych tego produktu, warto stosować go na noc. Jeśli jednak dodatkowo dzięki niemu chcemy uzyskać odpowiedni kształt brody, wówczas również na dzień. Produkt taki aplikuje się bardzo łatwo. Wystarczy wycisnąć odrobinę balsamu na dłonie, a następnie rozgrzać go i nałożyć na zarost, delikatnie wklepując lub formując brodę w pożądany sposób.

Redakcja spakosmetyki.pl