Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Olejowanie włosów na sucho – na czym polega?

14 lipca 2022 olejowanie włosów

Olejowanie włosów od niedawna stało się popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Pomimo, że możemy wykonać go w domu, wiele kobiet jeszcze nie jest do niego przekonana. Nie ma nic w nim trudnego. Jednak pojawiają się obawy. Poprzez nieprawidłowe stosowanie produktu włosy mogą zostać obciążone. Jest też możliwość nadmiernego przetłuszczania się. Dlatego trzeba wybrać odpowiedni olej do swoich włosów i ich potrzeb. Wtedy nie pojawią się tak zwane “skutki uboczne”. Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą olejowanie włosów na sucho i poznaj inne metody.

Jakie korzyści niesie ze sobą olejowanie włosów?

Olej na włosy, który jest stosowany systematycznie regeneruje je. Włosy dzięki temu są odżywione i zdrowe. W zależności co chcemy osiągnąć wybieramy technikę i olej dopasowany do naszych wymagań. Zatem w jaki sposób zabieg ten wspomoże nasze włosy?

  • Przede wszystkim zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów, a zarazem wpłynie na szybszy porost włosów
  • Włosy zostaną wzmocnione i nawilżone
  • Łatwość rozczesania włosów oraz zmniejszy się podatność na rozdwojone końcówki
  • Zostanie przywrócony blask 
  • Rozwiąże problem z łupieżem oraz z podrażnieniami skóry głowy

Aby olejowanie przyniosło pożądane rezultaty musimy wiedzieć, czym kierować się podczas wybieraniem produktu jakim jest olej na włosy. Najważniejszym aspektem jest stopień porowatości włosa. Dzięki temu powinniśmy znaleźć idealny produkt dla siebie.

Zobacz także: Jak myć pędzle do makijażu? Domowe porady

Czym olejować włosy – sposoby

  • Olejowanie włosów na sucho 

Jest ona szybka i prosta. Na suche włosy łatwiej nanieść produkt, gdy widzimy pominięte kosmyki. Nie możemy obciążyć włosów przed ich stylizacją. Kiedy wykonujemy olejowanie na sucho, najlepiej robić to dzień po myciu włosów. Może zdawać nam się, że włosy nieumyte przez 2/3 dni będą wchłaniały dużo lepiej produkt. Oczywiście jest to błędne myślenie. 

Kilka kropli oleju rozcieramy w dłoniach i nakładamy na włosy. Zaleca się zostawić kosmetyk na minimum trzy godziny. A kiedy włosy są przesuszone, nawet na całą noc.

  • Olejowanie włosów na mokro

Przed nałożeniem preparatu moczymy włosy. Powinny być wilgotne, nie mokre. Następnie wyciskamy nadmiar wody. Najlepiej owinąć włosy ręcznikiem lub czepkiem, aby z nich nie kapało. W tym przypadku olej pozostawiamy na włosach na godzinę lub dwie.

  • Olejowanie na odżywkę

Tutaj są możliwe dwa sposoby. Na suche włosy możemy nanieść olej i na nie kolejno odżywkę. Zaś na mokre włosy nakładamy odżywkę i następnie olej.

Olejowanie włosów na sucho – jak zmyć produkt?

Początkowo zmycie oleju z włosów może być trudniejsze, niż samo nałożenie go. Przez oleistą konsystencję produktu, nie będzie łączył się z wodą. Najlepszym sposobem na poradzeniem sobie z olejem będzie spłukanie głowy ciepłą wodą i nałożenie maski. Trzymamy ją wtedy do 30 minut. Po tym czasie zmywamy maskę i dokładnie myjemy włosy szamponem. Aby upewnić się, że tłusty produkt został spłukany, odciśnij je w chusteczkę bądź ręcznik papierowy. Przekonamy się wtedy czy prawidłowo wykonaliśmy mycie. 

Jeśli nadal nie jesteś pewny co do pielęgnacji jakim jest olejowanie, zapytaj o radę swojego fryzjera. Profesjonalista dobierze odpowiedni kosmetyk do twoich potrzeb. Teraz już wiesz wszystko na temat “czym olejować włosy”.

Zobacz także: Makijaż weselny – ciekawe propozycje

Redakcja spakosmetyki.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie lifestyle’u, odchudzania, sportu, urody i zdrowia to grupa profesjonalistów, którzy dostarczają najnowsze informacje oraz skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci poprawić kondycję fizyczną, zadbać o urodę i zdrowie oraz podpowiedzą jak prowadzić aktywny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

produkty w hurtowniach medycznych
okulary korekcyjne
rodzaj masażu

Jesteś zainteresowany reklamą?

rodzaj masażu