Puder mineralny

W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się odpowiedniej jakości puder dopasowany do potrzeb jej skóry. Jaki produkt będzie odpowiedni?

Czym właściwie jest puder mineralny?

Puder mineralny należy do naturalnych kosmetyków. Występuje w postaci proszku. Ze względu na sypką konsystencję nakładany powinien być szerokim pędzlem bezpośrednio na czystą skórę lub po uprzednim nałożeniu na nią podkładu. Swoją nazwę zawdzięcza wysokiej zawartości minerałów.

Skład i właściwości pudru mineralnego

W skład pudru mineralnego wchodzi szereg sproszkowanych minerałów. Wśród nich wyróżniamy: tlenek cynku, żelaza, dwutlenek tytanu oraz mikę. Ostatni z wymienionych komponentów ma duże znaczenie dla skóry twarzy – nie zatyka bowiem porów. Największą zaletą pudru mineralnego jest to, że nie zawiera w sobie szkodliwych dla zdrowia substancji: konserwantów, barwników rakotwórczych oraz substancji zapachowych. Kosmetyk ten stosowany może być do każdego rodzaju cery, nawet ze skłonnością do trądziku. Wygładza skórę, nadaje jej naturalny koloryt, skutecznie matuje tłustą cerę, nie powoduje podrażnień oraz reakcji alergicznych. Ciekawostkę stanowi fakt, że każda odmiana pudru mineralnego zawiera w sobie filtr UV. Pełni on więc funkcję ochronną przed szkodliwymi promieniami słonecznymi (oczywiście nie oznacza to, że ma on zastąpić krem z filtrem podczas 35-stopniowej temperatury i silnego słońca).

Jak nakładać puder mineralny?

Z racji tego, że minerały występujące w preparacie nie są rozpuszczalne w wodzie, można nakładać go zarówno na mokro, jak i na sucho. W pierwszym przypadku pomocny będzie zwilżony, puchaty pędzel lub gąbka. Dobrze sprawdza się tu pędzel kabuki. Aplikacja na mokro zalecana jest osobom o suchej skórze. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości pudru na twarz. W przeciwnym razie osiągnie się efekt odwrotny do zamierzonego – uwydatnione zostaną zmarszczki, a przecież nie o to chodzi. Oszczędna porcja pudru mineralnego to gwarancja gładkiej, zdrowej i rozświetlonej cery. Puder należy rozprowadzać po skórze pewnymi, kolistymi ruchami. Puder mineralny można kupić w oficjalnym sklepie internetowym firmy znajdującym się pod adresem https://bikormakeup.com/pl/. Zachęcamy do odwiedzin witryny i dokonania zakupu!

Redakcja spakosmetyki.pl