Jakie kosmetyki do makijażu powinnaś kupić?

Nawet jeśli na co dzień nie malujesz się zbyt mocno, prawdopodobnie przed wyjściem do pracy lub szkoły wykonujesz sobie przynajmniej taki lekki makijaż. A do niego potrzebujesz oczywiście pewnych podstawowych produktów. Jeżeli wciąż niektórych z nich nie masz, jak najszybciej leć do drogerii i od razu je kup. Oto najważniejsze kosmetyki do makijażu, bez których na pewno się nie obejdziesz.

jakie kosmetyki do makijażu

Korektor to podstawa

Pierwszy z nich to korektor. To właśnie od nałożenia tego produktu powinnaś rozpoczynać każdy swój makijaż. Korektorem przykryjesz różne niedoskonałości (np. pryszcze i widoczne zaskórniki), a także ukryjesz większe cienie pod oczami po nieprzespanej nocy. Produkt ten przybiera różne formy. Najwygodniejszy w użyciu zwykle jest jednak korektor w sztyfcie.

Baza musi być

Teraz czas zająć się całą twarzą. Po wstępnej pielęgnacji powinnaś jeszcze nałożyć na skórę jakąś porządną bazę, która dodatkowo ją wygładzi i przygotuje ją do przyjęcia fluidu. Najefektywniej działają bazy silikonowe, ale powinnaś na nie uważać, zwłaszcza jeśli twoja skóra ma tendencję do zapychania. Silikon nierzadko nasila problemy z trądzikiem. Jeżeli więc wciąż walczysz z różnymi niedoskonałościami, wybieraj raczej bazy tworzone z naturalnych substancji.

Jakie kosmetyki do makijażu są równie istotne?

Podstawowe kosmetyki do makijażu to także podkłady. Dzięki nim twoja cera nabierze jednolitego kolorytu i stanie się automatycznie piękniejsza. Z pomocą dobrze dopasowanego do skóry podkładu możesz również zapewnić jej wyraźny blask lub wyższy poziom nawilżenia. Gdy będziesz wybierać ten produkt w drogerii, pamiętaj też, by od razu dobrać do niego jakiś puder, który ma za zadanie utrwalić cały makijaż.

jakie kosmetyki do makijażu pędzle
urodaonline.pl

Redakcja spakosmetyki.pl