Jak wygląda wizyta u kosmetyczki w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa nauczyła nas doceniać rzeczy, które wcześniej braliśmy za pewnik. Jedną z nich jest z pewnością możliwość skorzystania z usług kosmetyczki czy manicurzystki, która co jakiś czas ze względu na obowiązujące obostrzenia nie jest dla nas dostępna. Kiedy salony kosmetyczne są jednak otwarte, obowiązują w nich określone zasady, które mają pomóc w dbaniu o bezpieczeństwo klientek, jak i pracowników. Jak wygląda wizyta u kosmetyczki w czasie pandemii i na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru salonu? Czy urządzenia do dezynfekcji są konieczne w salonie kosmetycznym? Zapraszamy do lektury!

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru salonu kosmetycznego?

Jeśli zależy nam na własnym bezpieczeństwie, warto zdecydować się na usługi salonu kosmetycznego, w którym stosowane są podstawowe, ale i dodatkowe zabezpieczenia w związku z pandemią. Należy zwrócić uwagę na fakt, czy pracownicy noszą maseczki w poprawny sposób, dezynfekują ręce oraz często dotykane przedmioty, np. klamki czy włączniki światła. Dobrze jeśli w salonie znajdują się płyny do dezynfekcji, z których mogą skorzystać klienci.

Nie zapominajmy o czystym powietrzu

Ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest także jakość powietrza w pomieszczeniach. Wizyty u kosmetyczki nie należą do najkrótszych, a podczas zabiegów klientki często nie mają założonej maseczki, co oznacza, że do powietrza mogą przeniknąć niechciane wirusy. Aby temu zapobiec w gabinetach kosmetycznych coraz częściej wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia do oczyszczania powietrza (dekontaminatory), które dbają o jego jakość i zapewniają bezpieczeństwo nie tylko klientkom, ale także pracownikom. Możesz je kupić wchodząc na stronę https://tomed.waw.pl/produkty!

Kodeks klienta, czyli jak wygląda wizyta?

Decydując się na skorzystanie z usług wybranego salonu kosmetycznego, powinniśmy dostosować się do zasad obowiązujących w nim ze względu na pandemię. Oto najważniejsze z nich, na które warto się przygotować. 

Brak poczekalni

Aby uniknąć niepotrzebnych kontaktów między klientkami, w większości salonów kosmetycznych nie działa poczekalnia. Oznacza to, że najlepiej stawiać się dokładnie na umówioną godzinę – w innym przypadku czeka nas czekanie na zewnątrz.

Bez kawy, herbaty czy poczęstunku

Dodatkowym elementem bezpieczeństwa, który pojawia się w wielu salonach kosmetycznych, jest rezygnacja z oferowania picia lub jedzenia. Dla wielu klientek był to zawsze miły akcent podczas wizyty, dlatego trzeba czasu, żeby przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Koniec z SMS-ami

W wielu salonach kosmetycznych spotkamy się także z zakazem korzystania z telefonu komórkowego. To właśnie na nim gromadzą się duże ilości bakterii i wirusów, a tak mało osób pamięta o jego regularnej dezynfekcji. Dlatego warto pamiętać o załatwieniu wszystkich ważnych spraw przed wizytą.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.