Pielęgnacja cery suchej

Kobiety marzą o pięknej i gładkiej skórze twarzy. Niestety – czasami natura wyraźnie utrudnia osiągnięcie idealnego stanu cery, która bywa nieraz tak sucha, że nawet najsilniejsze kosmetyki nawilżające nie są w stanie jej uchronić przed utratą nadmiernej ilości wody. Co wtedy? Jak mimo wszystko o nią zadbać i jakie preparaty warto do niej dobierać? Pielęgnacja cery suchej nie musi być taka trudna!

pielęgnacja cery suchej kobieta

Jakie kosmetyki wybierać?

Kosmetyki do cery suchej powinny tę cerę nawilżać, ale też jednocześnie chronić. Warto bowiem zwrócić uwagę na różne inne czynniki wpływające na stan skóry, nie tylko na samą pielęgnację. Bywa bowiem tak, że cera staje się przesuszona i podrażniona w wyniku działania wiatru, niskich i wysokich temperatur bądź silnego promieniowania słonecznego, czyli z uwagi na pojawienie się pewnych nietypowych warunków atmosferycznych. Takie czynniki należałoby zatem albo całkowicie wyeliminować, albo przynajmniej zminimalizować, chroniąc przed nimi skórę. W przeciwnym wypadku nawet drogi krem nawilżający okaże się mało skuteczny, jeżeli skóra dzień w dzień będzie mieć np. bezpośredni kontakt z silnym słońcem. Tutaj od razu warto wspomnieć o tym, jak ważne jest korzystanie z wysokich filtrów. Jedynie te kosmetyki mogą zapewnić skórze optymalną ochronę przeciwsłoneczną.

pielęgnacja cery suchej olejek

Pielęgnacja cery suchej – postaw na jakość

Mimo wszystko pielęgnacja też oczywiście ma spore znaczenie, dlatego zawsze warto uwzględnić w niej lepsze kosmetyki nawilżające. Niekoniecznie muszą to być same kremy. Silniejszym działaniem od nich wykazują się chociażby azjatyckie maski w płachcie, których można używać np. raz w tygodniu, aby dodatkowo odżywić cerę.

przyjaznadrogeria.pl

Redakcja spakosmetyki.pl