Jak dobrać róż do karnacji?

0
95
jak dobrać róż do karnacji

Nawet wybór różu do policzków tylko z pozoru jest prostą sprawą. Jego kolor w opakowaniu może ci się naprawdę spodobać, ale to jeszcze nie znaczy, że będzie on pasować do twojej cery. A róż powinien być zgrany z karnacją. Musi być dopasowany do jej jasności czy ciemności oraz ogólnego odcienia i tonu. Właściwie dobrany ożywi twoją buzię i sprawi, że stanie się ona bardziej promienna, żywa oraz radosna. No to w takim razie jak dobrać róż do karnacji? Jeżeli zastosujesz się do poniższych wskazówek, na pewno uda ci się kupić właściwy dla ciebie kosmetyk.

Jak dobrać róż do karnacji?

W tym momencie makijażyści zmienili już swoje zdanie na temat dopasowywania produktów kolorowych do twarzy. Zaczęli mówić o tym, że to nie typ urody powinien decydować o wyborze, jak to niegdyś sądzono. Jeżeli twoja cera ogólnie ma jednolity koloryt albo uzyskujesz go zawsze przy pomocy pudru czy podkładu, tak naprawdę wolno ci stosować różnorodne odcienie różu – począwszy od tych ciepłych i brzoskwiniowych, kończąc na chłodnych i zimnych tonach, wpadających delikatnie w odcień niebieski bądź szary. Najważniejsze jest to, abyś to ty czuła się w swoim makijażu świetnie. Licz się więc ze swoim samopoczuciem. Zwróć też uwagę na to, co nosisz na co dzień. Jeżeli w twojej szafie przeważają chłodne i ciemne odcienie, najprawdopodobniej lepiej poczujesz się w zimniejszych różach. Jeśli natomiast lubisz ubierać się dziewczęco i chętnie sięgasz po barwne kolory, spodoba ci się efekt, który uzyskasz przy pomocy klasycznego, intensywnie brzoskwiniowego różu.

Odpowiedni wybór

Skoro już wiesz mniej więcej, jak dobrać róż do karnacji i zdołałaś przekonać samą siebie do tego, by wybrać produkt, który po prostu ci się podoba, teraz naucz się go poprawnie aplikować. Nie ma nic gorszego od niewłaściwie nałożonego kosmetyku do konturowania, który w efekcie wcale nie upiększa cery, a tylko tworzy na niej mało estetyczne plamy, prezentujące się tak, jak gdybyś czymś się ubrudziła. Gdy przejdziesz już do wykańczania całego makijażu, spróbuj delikatnie się uśmiechnąć. W tym momencie twoje policzki zostaną zaznaczone. Róż nałóż na ich szczyt, aby je podkreślić i odżywić skórę. Jeżeli jednak zamierzasz odjąć sobie kilka lat i pragniesz się nieco odmłodzić, nie próbuj stosować tego triku, tylko przybierz neutralny wyraz twarzy i dopiero wtedy nałóż róż na szczyt kości policzkowych. Rób to przy pomocy specjalnego pędzla o lekko spłaszczonym włosiu. Następnie delikatnie rozetrzyj róż włochatym i gęstym pędzlem. Dzięki temu zaprezentuje się on bardziej naturalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here