Jak wykonać makijaż twarzy, aby nie wyglądał sztucznie?

Makijaż może naprawdę wiele zmienić w naszym wyglądzie. Możemy podkreślić to co najbardziej lubimy, ale także ukryć to, co nam się nie podoba. Jednak nie każdy to potrafi! Początki z makijażem mogą być dla niektórych trudne. Jeszcze inni nie dostrzegają, że popełniają bardzo proste błędy! Dziś w naszym artykule znajdziesz cenne porady, które mogą Ci nieco pomóc w odkryciu odpowiedniej drogi w makijażu! Zacznijmy od prawidłowego make-upu twarzy.

Jak nakładać podkład? Podstawy makijażu

Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio nakładać podkład na twarz. Chodzi tu o jego dobre rozprowadzenie. Do wyboru mamy różne akcesoria, dzięki którym nakładanie będzie prostsze. Można oczywiście robić to dłońmi, jednak wtedy makijaż nie jest tak idealny. Najlepiej sprawuje się w tym gąbeczka. Pozwala ona na idealne dozowanie podkładu, a także równomierne jego rozłożenie. Można skorzystać także ze specjalnego pędzla. To także praktyczne rozwiązanie, ale nie tak wygodne i proste. Więcej o akcesoriach do makijażu tutaj: www.ohbeautywarsaw.pl.

Jak wykonturować twarz? Kilka prostych trików!

Kolejna ważna kwestia w makijażu twarzy to jej konturowanie. To dzięki temu możemy nadać odpowiednie rysy naszej buzi, a także podkreślić ważne punkty. Tak więc zacznijmy od bronzera. Należy nakładać go przede wszystkim pod kości policzkowe. Kieruj pędzel od środka ucha w kierunku kącika ust. Pamiętaj, aby wszystko dobrze rozblendować! Następnie nałóż bronzer jeszcze pod żuchwę oraz na górę czoła i boki. Teraz przechodzimy do rozświetlacza. Jego nakładamy na szczyt kości policzkowych, w wewnętrznych kącikach oczu, pod łuki brwiowe oraz na łuk kupidyna. Teraz róż! Najprostsza metoda na jego odpowiednie nałożenie to odległość szerokości dwóch palców od nosa na policzku. Będzie idealnie!

Jak utrwalić makijaż twarzy?

Gdy już wszystko uda nam się razem połączyć, to możemy przejść do utrwalenia. To bardzo ważne, aby cały makijaż dobrze się trzymał. Najlepiej zrobić to z pomocą pudru. Jednak oprócz tego warto wziąć jeszcze fixer. Zapewni on utrwalenie całego makijażu. Przetrwa on wtedy spokojnie kilka godzin. To już wszystkie triki, które będą Ci potrzebne! Warto zainteresować się także różnymi metodami makijażowymi jeśli chodzi o oczy czy usta. Na pewno uda Ci się stworzyć niesamowite stylizacje! Nawet bez doświadczenia makijaż może okazać się super przygodą i pasją. Spróbuj i przekonaj się sama!

Redakcja spakosmetyki.pl