Francuskie paznokcie – jak je wykonać?

Francuski manicure to klasa w czystym tego słowa znaczeniu. Wystylizowane w ten sposób paznokcie zawsze prezentują się pięknie i pasują do każdej stylizacji, dlatego można śmiało nosić je na co dzień. Ten manicure sprawia, że dłonie wyglądają schludnie i estetycznie. Jeżeli tylko masz na to ochotę, francuskie paznokcie możesz wykonać sama. Nie jest to trudne, jeśli tylko posiada się do tego odpowiednie narzędzia. A najprawdopodobniej już je masz. Praktycznie każda kobieta dysponuje przecież akcesoriami niezbędnymi do wykonywania różnych stylizacji paznokci.

Najpierw zajmij się przygotowaniem paznokci

W tym celu musisz przede wszystkim odsunąć skórki i opiłować płytkę. Wcześniej jeszcze zmyj resztki poprzedniego lakieru. Jeżeli twoja płytka została przez niego przebarwiona i nieestetycznie się przyciemniła, możesz też przetrzeć ją płatkiem kosmetycznym nasączonym sokiem z cytryny, który pozwoli ci pozbyć się wszelkich przebarwień. Następnie zamocz dłonie w wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli. Przytrzymaj je tak przez piętnaście minut, by zmiękczyć skórę i przejść do odsuwania skórek. Tą czynnością zajmij się bardzo delikatnie. Uważaj, aby nie uszkodzić skórek i nie wyciąć ich za mocno. Możesz po prostu delikatnie przesuwać je w stronę płytki przy pomocy drewnianego patyczka. Jest to najlepsza metoda. Wycinają skórki, sprawiasz jedynie, że rosną one szybciej i coraz bardziej zaczynają nachodzić na paznokcie.

Kwadratowa płytka

Francuskie paznokcie najlepiej prezentują się na kwadratowej płytce. Teraz przytnij więc ją na odpowiednią długość i nadaj jej właściwy kształt z pomocą szklanego bądź papierowego pilniczka. Czas zabrać się za samo malowanie. Najpierw pokryj wszystkie płytki bezbarwnym lakierem lub jakąś odżywką. Możesz też użyć specjalnego lakieru podkładowego, by w następnym kroku zająć się końcówkami. Wyrysuj je białym i mocno kryjącym lakierem. Jeżeli nie masz w tym wprawy, możesz wspomóc się specjalnymi paskami, które wyznaczą linię, do jakiej powinnaś dojechać kolorem. Następnie wszystkie paznokcie pomaluj lakierem w jakimś neutralnym kolorze. Jeżeli chcesz, aby manicure trzymał się perfekcyjnie przez przynajmniej cały tydzień, możesz go do dodatkowo utwardzić. W tym celu zastosuj dobrej jakości top coat.

Jeżeli mimo ciągłych prób i zastosowania specjalnych pasków wciąż nie jesteś w stanie namalować precyzyjnych i równych zakończeń, wypróbuj… białą kredkę! Możesz pomalować nią płytki od spodu, aby je delikatnie zabarwić. Taki manicure będzie wyglądać bardzo subtelnie i naturalnie.

Redakcja spakosmetyki.pl