Jaki krem na dzień?

W ostatnim czasie szybko rośnie rynek kosmetyków naturalnych. Jest to ściśle związane z preferencjami konsumentów, którzy chcą dokonywać świadomych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia i ekologii. Bez wątpienia jest to trend niezwykle pozytywny, przynoszący wiele korzyści. Naturalna pielęgnacja ma wiele zalet i na wielu polach zyskuje widoczną przewagę, w porównaniu z konwencjonalnymi specyfikami do pielęgnacji cery i urody.

Specyfikacja kosmetyków naturalnych

Niestety nie istnieje żadna prawna definicja, czym są kosmetyki naturalne. Istnieje tylko umowne założenie, zgodne ze standardami wypracowanymi przez producentów. A mianowicie, kosmetykami naturalnymi można nazwać produkty zawierające co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego. Jednak należy pamiętać, że jest to nieformalna definicja i wcale nie musi od razu deprymować pozostałych produktów. Składniki pochodzenia naturalnego, o których mowa, mogą być wytwarzane w różnych procesach fizycznych i biologicznych, takich jak: tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja oraz suszenie. W składzie mogą znajdować się też niewielkie ilości składników syntetycznych, ale tylko wtedy, gdy są niezbędne i nie mają naturalnego odpowiednika.

Jak widać, główną cechą charakterystyczną kosmetyków naturalnych jest wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego, a minimalna zawartość składników syntetycznych. Odpowiednio dobrane surowce to nie tylko naturalny skład, który obecnie bardzo jest pożądany wśród konsumentów. To także drogocenne i wartościowe działanie dla skóry. Przede wszystkim naturalne surowce wykorzystywane w takich kosmetykach to najczęściej oleje roślinne, które strukturalnie są podobne do lipidów. Te natomiast są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Naturalna pielęgnacja wzbogacona o substancje aktywne może być również idealną odpowiedzią na wiele potrzeb skóry. Nawet wrażliwej, atopowej czy alergicznej. Dzięki tak rozbudowanemu rynkowi kosmetyków naturalnych każdy z konsumentów może znaleźć coś dla siebie. Bogata oferta pozwala na znacznie efektywniejsze wykorzystanie naturalnych środków do pielęgnacji.

Naturalne kremy do twarzy — podstawowe kosmetyki do naturalnej pielęgnacji

W dzisiejszych czasach kosmetyk naturalny nie jest już tylko zwykłym mieszanką olejów i ekstraktów roślinnych. Jest produktem łączącym w sobie składniki odkrywane na nowo i wielokrotnie przebadane. Nowoczesne kompleksy roślinne mają ukierunkowane i sprawdzone właściwości przeciwstarzeniowe, detoksykujące i nawilżające, a na rynku dostępna jest cała gama specyfików poprawiających cerę.

Jednym z podstawowych kosmetyków z tej rodziny jest naturalny krem do twarzy. Najczęściej sięgamy po krem na dzień. Kosmetyki te mogą zawierać jako główny składnik ekstrakt z rokitnika, poprawiający włókna skóry i wpływający na jej gęstość i jędrność. Inne kremy z kolei powstają na bazie masła shea regenerującego skórę lub na proteinach bezglutenowego owsa, mających zbawienny wpływ na podrażniony naskórek.

Specjalną grupę stanowią kremy uniwersalne, które można bez obawy stosować u kobiet w ciąży, kobiet karmiących i dzieci. Przykładowo, marka kosmetyków „eenymeeny” wypuściła na rynek krem do cery wrażliwej, który skutecznie nawilża, koi podrażnienia i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry. Wzbogacony jest o prebiotyki, wspierające naturalny mikrobiom skóry, a do tego w składzie znalazł się też olej abisyński i olej migdałowy. Taki naturalny krem do twarzy może być dobrym pomysłem zarówno dla młodej mamy jako pomysł na oszczędną pielęgnację, ale również skutecznym kremem nawilżającym dla osób z suchą cerą.

Obecny trend na kosmetyki naturalne podpowiada nam, że w tej kategorii z pewnością znajdziemy wiele propozycji wśród naturalnych kremów na dzień. Ich bogate formuły i różnorodne składy pozwolą dopasować naturalną pielęgnację do potrzeb naszej skóry, która z pewnością w niedługim czasie odwdzięczy się nam. Warto jednak pamiętać, że dopasowywanie kosmetyków jest kwestią indywidualną i w ten sposób należy do niej podchodzić. Nie zawsze krem polecany przez koleżankę sprawdzi się u nas. Jedno jest pewne — kosmetyki naturalne mają ogromną przewagę nad konwencjonalnymi i nie widać, by miało się to zmienić.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.