Jak prawidłowo myć włosy?

Mycie włosów jest z pozoru prostą czynnością, ale okazuje się, że wiele osób popełnia błędy, które mają odzwierciedlenie w wyglądzie fryzury. Dlatego, jeśli mimo starań i różnych zabiegów pielęgnacyjnych Twoje włosy nie są w dobrej kondycji, to być może powodem jest niewłaściwe mycie i nieprawidłowy dobór kosmetyków. Jak zatem myć włosy, żeby były piękne i zdrowe?

Wybór szamponu i jego stosowanie

Choć powszechnym jest używanie sformułowania, że szampon służy do mycia włosów, to trzeba mieć świadomość tego, że powinien być on dobierany z uwzględnieniem potrzeb skóry głowy. Jeśli masz suche, puszące się kosmyki, a przy tym Twoja skóra głowa ma tendencję do przetłuszczania, to właściwym szamponem będzie ten do włosów przetłuszczających się. Natomiast w celu nawilżenia kosmyków powinno się zastosować odżywki, np. emolientowe, które regenerują, natłuszczają i sprawiają, że włosy stają się gładkie. Chcąc zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów możesz skorzystać z zakupów online https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid.Kiedy dobierzesz właściwy szampon możesz przejść do mycia. Częstym błędem jest stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyku i nakładanie go bezpośrednio na włosy. A najlepiej jest rozcieńczyć go w niewielkiej ilości ciepłej wody i w ten sposób nanieść na skórę głowy. Kiedy szampon zacznie się pienić zaleca się, aby delikatnie wmasować go w skalp, a po kilku minutach spłukać. Nie rób tego od razu, ponieważ kosmetyk musi mieć czas, żeby zadziałać i rozpuścić lakier czy inne zanieczyszczenia. 

Płukanie włosów i suszenie

Kiedy włosy zostaną umyte, wtedy możesz dokładnie spłukać pianę. Temperatura wody powinna być letnia – zbyt wysoka może sprawić, że skóra głowy szybciej zacznie się przetłuszczać. Na koniec zaleca się, aby strumień wody zmienić na chłodny, co pozwoli zamknąć łuski włosów. Następnie należy delikatnie odcisnąć nadmiar wody i owinąć włosy ręcznikiem. Tak zwany turban pozostawiamy na głowie dosłownie na minutę, w innym razie głowa może zacząć się pocić. I pod żadnym pozorem nie pocieramy włosów ręcznikiem, bo mogłoby to spowodować ich uszkodzenie. 

Prawidłowe mycie włosów jest bardzo ważne, żeby można było cieszyć się ich ładnym wyglądem. W przypadku problemów z ustaleniem właściwej pielęgnacji i doborze kosmetyków warto umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394– z możliwością rezerwacji wizyty online.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.