Włosy farbowane – jak o nie dbać?

Regularnie farbujesz swoje włosy, ale dostrzegłaś, że w ostatnim czasie ten zabieg kompletnie przestał im służyć? W takim razie powinnaś skoncentrować się teraz na czystej pielęgnacji. Zacznij używać dobrej jakości kosmetyków, które porządnie zadbają o twoje pasma. Włosy farbowane wymagają od nas szczególnej pielęgnajcji.

włosy farbowane niebieskie

Nie przesadzaj z ilością kosmetyków

Na co dzień postępuj ze swoimi włosami ostrożnie i delikatnie. Nawet najlepsze kosmetyki do włosów farbowanych jedynie ci zaszkodzą, jeżeli będziesz ich używać zbyt agresywnie. A co to oznacza w praktyce? Agresją w tym przypadku będzie już nawet używanie zbyt dużej ilości produktów. A kobiety – zwłaszcza te posiadające włosy cienkie i delikatne – mają spore tendencje do przesadzania z dawkami szamponów, co wcale nie wpływa dobrze na ich pasma. Stosuj tylko tyle kosmetyku, ile rzeczywiście potrzebujesz. Nie obciążaj dodatkowo pasm. One i tak są już dostatecznie przeciążone.

włosy farbowane różowe kobieta

Włosy farbowane wymagają pielęgnacji

Staraj się również przynajmniej kilka razy w tygodniu używać różnych masek do włosów. Nie ograniczaj się tylko do jednej. Kup różnorodne kosmetyki do włosów farbowanych i stosuj je naprzemiennie, aby pasma nie zdążyły się do nich przyzwyczaić. Spokojnie możesz sięgnąć po gotowe maski z drogerii i sklepów kosmetycznych, ale jeśli masz tylko na to ochotę, spróbuj też stworzyć taki kosmetyk sama. Wymieszaj kilka łyżek oliwy z oliwek z łyżką miodu i jednym jajkiem oraz odrobiną soku z cytryny, a następnie nałóż taką mieszankę na umyte włosy. Potrzymaj ją kilkanaście minut, po czym spłucz obficie letnią wodą. Twoje włosy farbowane po takim zabiegu od razu powinny wyglądać dużo lepiej.

laime.pl

Redakcja spakosmetyki.pl