Sucha skóra w ciąży – jak sobie z nią poradzić?

0
121
sucha skóra w ciąży

Po zajściu w ciążę prawdopodobnie jeszcze mocniej skupisz się na dbaniu o samą siebie, wiedząc, że w ten sposób dbasz również o rosnące w twoim brzuszku dzieciątko. Zaczniesz przykładać większą wagę do tego, co jesz i prawdopodobnie zapiszesz się również do jakiejś szkoły rodzenia bądź na relaksujące zajęcia jogi czy pilatesu. Nie zapominaj przy tym o pielęgnacji ciała. Jeżeli chcesz utrzymać skórę we właściwej dla niej kondycji, musisz każdego dnia się o nią troszczyć, wykonując na niej różne domowe zabiegi. Nie muszą być one wielce skomplikowane. Pamiętaj jednak, by skupiać się w nich przede wszystkim na nawilżaniu i natłuszczaniu ciała. Sucha skóra w ciąży to niestety częsty problem przyszłych mam. Jeżeli więc sama ostatnio zaczęłaś mieć z nią niemały kłopot, jest to znak, że powinnaś nieco lepiej przyłożyć się do tej codziennej pielęgnacji albo coś w niej zmienić.

Suchej skóry nie da się nie dostrzec

Gołym okiem widać po niej to, że jest ona właśnie sucha. Zazwyczaj łatwo można ją podrażnić. Niemalże nie da się jej wydepilować bez zacięcia się, ponieważ maszynki nie chcą po niej sunąć gładko, gdyż cały czas natrafiają na chropowate miejsca. Skóra sucha może się też łuszczyć i to pomimo regularnego stosowania peelingów. Jeżeli więc dostrzegasz u siebie tego rodzaju problemy, to znak, że powinnaś zapewnić ciału jeszcze większą porcję solidnego nawilżenia. Sięgaj więc po kosmetyki, które ci w tym pomogą. Zaopatrz się w jakiś odżywczy balsam, lekkie mleczko oraz różnego rodzaju olejki. Możesz celować od razu w kosmetyki przeznaczone dla przyszłych mam. Tworzą one oddzielną grupę produktów, tworzonych z myślą o kobietach ciężarnych. To właśnie dzięki nim sucha skóra w ciąży przestanie być twoim problemem. Pamiętaj tylko, by produktów nawilżających używać dosłownie codziennie. Rób to po każdej kąpieli. Gdy już wytrzesz ciało, od razu nałóż na nie grubą warstwę mleczka, kremu bądź wsmaruj w nie jakiś olejek. W ten sposób uchronisz skórę przed utratą występującej w niej wody. A ona odwdzięczy ci się za to wspaniałym wyglądem.

Sucha skóra w ciąży

Jeżeli natomiast boisz się, że te wszystkie zwykłe drogeryjne kosmetyki mogłyby zaszkodzić twojemu dziecku, przestaw się po prostu na całkowicie naturalną pielęgnację. Nie musisz kupować tych pięknie pachnących balsamów i mleczek. Wszystkie takie preparaty zastąpisz bowiem w pełni naturalnymi olejami. Jeżeli twoja skóra jest naprawdę mocno przesuszona, zacznij smarować ją olejem kokosowym bądź oliwą z oliwek. Takie produkty nigdy nie zaszkodzą ani tobie, ani twojemu dziecku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here