Płyny do kąpieli – jakie są najlepsze?

Jeśli chcesz, by każda twoja kąpiel w wannie była prawdziwą ucztą dla skóry i efektywnie o nią zadbała, za każdym razem dodawaj do niej inne kosmetyki (oczywiście kosmetyki naturalne) i sprawdzaj, jak reaguje na nie twoje ciało. Najpopularniejszym z nich i najczęściej stosowanym jest oczywiście standardowy płyn do kąpieli. Na pewno trzymasz coś takiego na półce umieszczonej na wannie. Czy jednak masz pewność, że twój płyn jest dobry nie tylko dla twojego samopoczucia, ale również i dla skóry? Płyny do kąpieli nie mogą szkodzić naszemu ciału.

płyny do kąpieli wanna

Zachowaj uwagę

Koniecznie raz jeszcze przyjrzyj się jego opakowaniu i sprawdź, jakie ma on działanie. Płyny do kąpieli mogą mieć właściwości nawilżające, ale też odżywiające, oczyszczające, regenerujące i odprężające. Celuj w te, które w jakimś stopniu nawilżą i natłuszczają skórę. Nawet jeśli twoje ciało ma tendencję do ciągłego przetłuszczania się, wysoka temperatura wody w wannie może je przesuszyć. Zadbaj więc o to, by twój płyn do kąpieli zawierał różnego rodzaju olejki (np. olejek migdałowy bądź oliwę z oliwek) oraz miód bądź mleczka roślinne. Tego rodzaju preparat przygotujesz też samodzielnie. Musisz po prostu kupić poszczególne składniki i je ze sobą połączyć, a następnie uzupełnić nimi ciepłą wodę w wannie.

płyny do kąpieli wanna

Płyny do kąpieli na co dzień?

Nie kąp się jednak częściej niż dwa razy w tygodniu, a jeśli twoja skóra jest sucha, wybieraj wyłącznie kosmetyki naturalne i delikatne. Uważaj na chemiczne dodatki, które tylko ją podrażnią. Na co dzień stawiaj raczej na szybkie i chłodne prysznice, które fantastycznie ujędrnią całe ciało.

klubkosmetyczny.pl

Redakcja spakosmetyki.pl