Dresy piłkarskie – idealny wybór na jesienne treningi

Na trening piłki nożnej najczęściej zakładamy koszulkę, spodenki oraz długie getry bądź po prostu skarpety. Tego rodzaju strój doskonale sprawdza się latem, gdy temperatura na zewnątrz jest stosunkowo wysoka. Niemniej jednak jesienią, gdy zaczyna ona spadać w coraz szybszym tempie, na trening warto założyć dres piłkarski. Dresy piłkarskie są dobrym wyborem nie tylko na boisko, ale również na halę.

Trening pod chmurką?

Trening piłki nożnej na otwartym boisku najczęściej praktykowany jest latem, gdy na dworze jest ciepło. Niemniej jednak coraz więcej drużyn decyduje się trenować na wolnym powietrzu również jesienią, a nawet zimą! Rzeczywiście, jest to doskonały sposób na to, aby zahartować organizm, spalić sporo kalorii, a dodatkowo świetnie bawić się w towarzystwie kolegów z drużyny. Jeśli jednak decydujemy się na trening na boisku, musimy wybrać dla siebie odpowiedni strój. W tej roli doskonale sprawdzają się dresy piłkarskie, które z jednej strony zapewniają uczucie ciepła, z drugiej zaś dobrą wentylację. O ile na początku treningu jest nam zimno, o tyle w trakcie wzmożonej aktywności nasze ciało zaczyna się ogrzewać. Najgorsze, co możemy zrobić, to zdjąć bluzę i trenować w krótkim rękawku – grozi to wychłodzeniem organizmu. O wiele lepiej wybrać dobrej jakości dres piłkarski, który zapobiegnie nadmiernemu poceniu się.

Dres na halę

Dresy piłkarskie będą dobrym wyborem nie tylko na trening na powietrzu, ale również na hali. To właśnie tutaj większość drużyn zaczyna trenować, gdy jesienne chłody dają im się we znaki. Kolejnym powodem jest również niedostateczne oświetlenie boiska – warto pamiętać, że późną jesienią ciemno robi się po południu, a nie wieczorem. Na halach treningowych temperatura również nie jest zbyt wysoka, bowiem zwykle są one ogrzewane jedynie w niewielkim stopniu. Dlatego też warto założyć dresy piłkarskie, które pozwolą zachować uczucie ciepła, a tym samym polepszyć jakość treningu.

Dres na co dzień

Zakup dresu piłkarskiego to inwestycja nie tylko dla tych, którzy często grają w piłkę nożną, bowiem ubranie można też nosić na co dzień. Dresy piłkarskie doskonale sprawdzają się na przykład podczas jesiennego wypadu na działkę czy podczas prac w ogrodzie. Można założyć je również wtedy, gdy chcemy pobiegać. Dres możemy nosić po domu, zwłaszcza gdy temperatura w naszych wnętrzach nie jest zbyt wysoka. Jak widać, prosty, zwyczajny, wydawałoby się, dres ma bardzo wiele zastosowań. Warto zwrócić uwagę na to, że nie tylko sprawdza się w wielu sytuacjach, ale również świetnie wygląda. Zadbaj również o jakość swojej garderoby i kup dres na https://sporttiw.pl/pol_m_Odziez-pilkarska_Senior_Dresy-pilkarskie-972.html

Redakcja spakosmetyki.pl