Zestaw pielęgnacyjny na start – te kosmetyki musisz mieć!

Każdy z nas w innym momencie swojego życia zaczynał swoją przygodę w pielęgnacją. Nie zawsze było to od razu udane, jednak po kilku próbach wreszcie dochodziliśmy do właściwych wniosków. Aby uniknąć popełniania tych błędów stworzyliśmy ten poradnik. Znajdziesz tutaj zestawienie najważniejszych kroków pielęgnacyjnych i produktów, które musisz mieć! Dzięki temu Twoja pielęgnacja już na starcie będzie wyglądała tak, jak powinna. Pozostanie Ci jedynie znaleźć idealne produkty dostosowane do Twojego ciała czy włosów!

Jakie kosmetyki do twarzy trzeba mieć w swojej kosmetyczce?

Pielęgnacja twarzy to kilka etapów, w których potrzeba różnych produktów. Tak więc koniecznie musisz kupić wszystkie z nich. Zaczynamy od kosmetyku do zmywania makijażu i mycia twarzy. Najlepiej kupić płyn micelarny oraz żel. Następnie potrzebny jest tonik bądź hydrolat, czyli coś co przywrócenia naturalnej równowagi skórze po jej umyciu. Teraz przechodzimy do właściwej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w serum, które będzie dobrane do potrzeb naszej skóry. Na nie nakładamy krem. Musimy mieć także krem pod oczy oraz ewentualnie dodatkowe kosmetyki, takie jak olej czy coś na wypryski. Na dzień konieczny jest krem z filtrem!

Jakie kosmetyki do pielęgnacji włosów musisz mieć?

Teraz możemy przejść do pielęgnacji włosów. Z pewnością masz szampon, ale czy na pewno jest on dla Ciebie dobry? Jeśli zawiera silikony lub SLS to wymień go na coś innego! Dodatkowo koniecznie kup odżywki oraz maskę do włosów. W pielęgnacji skóry głowy trzeba pamiętać o peelingu i wcierce. Wiele osób zapomina o zadbaniu także o tę strefę, a nie tylko włosy na długości. Oprócz tego warto mieć olejek do zabezpieczania końcówek, a także olejowania. Wszystkich tych kosmetyków używaj regularnie, a na pewno Twoje włosy będą rosły szybko i będą odpowiednio odżywione!

O czym jeszcze musisz pamiętać w pielęgnacji?

Jeśli chodzi o nasze ciało, to warto codziennie je nawilżać i pielęgnować. Peeling ciała także jest wskazany! Można wykorzystać do tego np. peeling kawowy, a następnie treściwy balsam. To już wszystkie kosmetyki, jakie musisz mieć w swojej kosmetyczce, aby kompleksowo zadbać o siebie. Teraz pozostaje Ci tylko znaleźć odpowiednie produkty dopasowane do Twojej cery, skóry i włosów! Sprawdzone kosmetyki znajdziesz na onlinedrogeria.pl. Wiedząc jednak, co jest Ci potrzebne, na pewno pójdzie łatwiej i szybciej. Powodzenia w odkrywaniu świata świadomej pielęgnacji!

Redakcja spakosmetyki.pl