Balsam do ciała – 3 wskazówki jak wybrać najlepszy?

Balsam do ciała to podstawa pielęgnacji skóry. Polski rynek kosmetyczny obfituje w szeroki wybór tego produktu. Począwszy od tych przeznaczonych do danego typu skóry, jak suchej, wrażliwej czy przetłuszczającej się, poprzez odmiany dedykowane wygładzeniu i zniwelowaniu niedoskonałości, na wersjach chroniących przed trudnymi warunkami atmosferycznymi kończąc.

Jak z mnogości najróżniejszych balsamów do ciała wybrać ten, który w największym stopniu odpowie naszym indywidualnym potrzebom? Jak podejść do selekcji oraz czym kierować się podczas dokonywania zakupu? W tym artykule odpowiemy na te pytania. Podamy trzy podstawowe i najważniejsze zarazem porady, które rozwieją wszelkie nasze wątpliwości. Zainteresowane pomocnymi wskazówkami? Zapraszamy po nie do lektury naszego dzisiejszego artykułu.

Balsam do ciała – dlaczego to konieczność?

Jak wiemy, nasza skóra potrzebuje codziennego wsparcia, regeneracji i ochrony. Są to warunki zachowania młodości na dłużej, gdyż, wraz z upływem lat, skóra nie jest w stanie samodzielnie zachować swojej równowagi hydrolipidowej. Jej strukturę naruszają najzwyklejsze, codzienne czynności, jak choćby:

  • wzięcie prysznica,
  • pobyt na basenie z chlorowaną wodą,
  • ocieranie się odzieży wierzchniej,
  • wystawienie skóry na działanie słońca,
  • kąpiel w słonej wodzie,
  • korzystanie z suszarki do włosów,
  • lakierowanie włosów.

W rezultacie – wraz z postępującym czasem – pogarsza się stan naszej skóry, my zaś narażone jesteśmy na jej wiotczenie. Ze względu na powszechność przyczyn, wspomniany powyżej efekt nie omija nawet Klientek prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport i zdrowo się odżywiających. Podsumowując, balsam do ciała pozostaje więc podstawą codziennej pielęgnacji, a co za tym idzie – wymiernym sposobem na przedłużenie młodości.

Jak wybrać balsam do ciała?

W świetle powyżej przytoczonych argumentów widzimy jasno, że wybór balsamu do ciała jest sprawą absolutnie konieczną, która nie ominie żadnej z nas. Prezentujemy więc trzy porady, które stanowią podstawę właściwego podejścia do selekcji i zakupu kosmetyku.

Wskazówka numer 1 – wybierz sprawdzoną markę balsamów do skóry

Jak już we wstępie wspomniałyśmy, polski rynek obfituje w najróżniejsze rodzaje balsamów do ciała. Niestety samodzielnie trudno jest zweryfikować reprezentowaną przez nie skuteczność. Ich jakość często bardzo się różni, co nie musi wcale znajdować odzwierciedlenia w cenie. Innymi słowy, zdarzają się drogie kosmetyki, które są wielkimi rozczarowaniami swoich producentów, Klientkom zaś nie przynoszą żadnych wymiernych rezultatów.

Dobrą na to radą jest wybór sprawdzonej i docenionej przez Konsumentki marki. Innymi słowy, uznana marka jest najlepszym gwarantem wysokiej jakości produktu. Dzieje się tak dlatego, że branża kosmetyczna należy do najbardziej konkurencyjnych na rynku. Uznanym firmom wypuszczenie nieskutecznego kosmetyku grozi czymś więcej niż tylko niesprzedaniem danej serii. Znacznie dotkliwsza jest dla nich utrata zaufania Klientek.

Najlepszym przykładem uznanej firmy jest Samarité. Oferuje ona kosmetyki najwyższej jakości, których działanie potwierdzone zostało badaniami dermatologicznymi: aplikacyjnymi lub aparaturowymi. Skutkuje to nie tylko wysoką skutecznością, ale i pełnym bezpieczeństwem produktu dla kobiet w ciąży, karmiących matek, a także dzieci do trzeciego roku życia.

Rada numer 2 – wybierz uniwersalny balsam do ciała, zamiast próbować dopasowywać go do swoich potrzeb

Drugą, najważniejszą radą, którą powinnyśmy się kierować podczas wyboru, jest wybór uniwersalnego balsamu do ciała, zamiast żmudnego i potencjalnie obarczonego niepowodzeniem dopasowania go do swoich indywidualnych potrzeb. Wynika to z faktu, że wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiają się balsamy do ciała, które z największą skutecznością spełniają nie jedną, podstawową, ale kilka funkcji.

I znowu, najlepszym przykładem uniwersalnego balsamu do ciała, który da nam więcej, niż wiele spośród jego odpowiedników, jest Supreme Balm marki Samarité. Zdecydowałyśmy się polecić ten produkt właśnie ze względu na jego wielozadaniowość. Poniżej przedstawiamy niektóre spośród jego dobroczynnych rezultatów.

  • Regeneracja jest natychmiastowa i długotrwała zarazem.  Sprowadza się ona do dogłębnego nawilżenia, ujędrnienia oraz wygładzenia skóry, oraz trwa aż 48 H.
  • Podrażnienia łagodzone są natychmiastowo. Gojenie naskórka jest mocno przyśpieszone, co z kolei przekłada się na wyraźną redukcję przebarwień oraz zastąpienie ich zdrowym i równomiernym kolorytem.
  • Blizny i rozstępy wyraźnie ustępują.

Podpowiedź numer 3 – weź pod uwagę swój budżet

Na koniec bardziej przyziemna rada, która pozostaje jednak kluczowa dla zakupu. Jest nią oczywiście budżet, który zamierzamy przeznaczyć na zakup balsamu do ciała. Wskazówka ta wcale nie musi pozostawać jednak w sprzeczności z pierwszą z tego artykułu, to znaczy sugestią, by decydować się na produkt znanej i sprawdzonej marki.

Innymi słowy, nie musisz wydawać fortuny na balsam do ciała. I znów za przykład niech posłuży nam marka Samarité. Jest ona bowiem wzorem możliwego pogodzenia wysokiej jakości oferowanych produktów za rozsądną cenę. 

Redakcja spakosmetyki.pl