Pielęgnacja skóry wrażliwej – delikatne kosmetyki

Już małe dziecko potrzebuje rozmaitych kosmetyków, dlatego warto się w nie wyposażyć podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Oczywiście należy szukać produktów przyjaznych skórze maluszka, bez chemicznych dodatków. Najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki naturalne, pochodzenia roślinnego. Pielęgnacji wymagają włosy i skóra. Wystrzegać należy się kosmetyków z syntetycznymi substancjami zapachowymi i konserwantami, które powodują reakcje alergiczne. Na szczęście obecnie nie brakuje środków pielęgnacyjnych dla noworodków od pierwszego dnia życia i niemowlaków.

Jakie kosmetyki wybrać dla noworodka?

Skóra wrażliwa maluszka wymaga delikatnej pielęgnacji, do czego wspaniale nadają się kosmetyki naturalne dla noworodka. Najlepiej sprawdzają się produkty pielęgnacyjne o prostym i delikatnym składzie, bezzapachowe. Mile widzianymi składnikami będą naturalne oleje i ekstrakty roślinne, masła. Potrzebne są między innymi żele i mydła do kąpieli dla dzieci. Wybrać należy produkty nawilżające, odżywiające delikatną skórę. Znaczenie ma to, aby nie przyczyniały się one do zmieniania pH skóry dziecka. Szukać powinno się kosmetyków działających ochronnie na płaszcz hydrolipidowy. Na liście zakupów nie może zabraknąć kosmetyków do włosów dla dzieci. Znaczenie ma to, aby nie naruszały płaszcza ochronnego skóry. Mają zapewniać delikatne oczyszczanie, nawilżenie. Powinny działać przeciwzapalnie i koić podrażnienia. Wystrzegać należy się kosmetyków mających w składzie parabeny, silikony.

Czym pielęgnować skórę najmłodszych?

W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć żelu do mycia i mydła. Mile widziane będą produkty z olejem ryżowym, delikatne dla skóry, obfitujące w składniki pielęgnujące. Polecić można żele z olejem ze słodkich migdałów i mydło wegańskie z lanoliną. Świetnie sprawdzają się masła roślinne, szczególnie shea, które nawilża skórę, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Wspaniale się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Z olejków dla noworodków polecić można też olej morelowy i arganowy. Działają regenerująco, nawilżająco, kojąco, odżywczo. Uelastyczniają skórę, mają właściwości antyoksydacyjne, regenerują i łagodzą podrażnienia. Potrzebny będzie również dobrej jakości szampon, najlepiej do wrażliwej skóry głowy, który delikatnie myje i jednocześnie pielęgnuje. W składzie mogą znajdować się prebiotyki, alantoina, pantenol. W celu uchronienia skóry maluszka przed działaniem niesprzyjających czynników atmosferycznych należy nakładać na nią krem. Ma on natłuszczać, odżywiać, nawilżać, łagodzić podrażnienia.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *