Pielęgnacja skóry niemowlaka

Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa, dlatego należy zachować dużą ostrożność podczas wybierania kosmetyków dla najmłodszych. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty naturalne, które są skuteczne i jednocześnie delikatne, wolne od szkodliwych substancji.

Jakie będą odpowiednie kosmetyki naturalne dla niemowląt?

Skóra niemowląt jest wymagająca, skłonna do alergii. Warto zadbać o to, aby nie narażać jej na działanie alergenów, drażniących substancji zawartych w zwykłych kosmetykach. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się preparaty naturalne. Powstają one głównie z surowców roślinnych, z upraw ekologicznych. Oczywiście na etykiecie znajdują się rozmaite informacje, dlatego istotne będzie dokładne przeczytanie składu i zapoznanie się z certyfikatami. W kosmetykach dla najmłodszych nie powinno być olejów mineralnych, parabenów, substancji pianotwórczych, emulgatorów, chemicznych aromatów i barwników. Pielęgnacja niemowląt ma bazować tylko na kilku sprawdzonych produktach. Nie należy przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków. Przed zakupem konkretnego produktu zawsze warto zapoznać się opiniami na jego temat. Zaleca się wybierać produkty o szerokim zastosowaniu, które będą odpowiednie dla całego ciała. Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne dla niemowląt należy od nich oczekiwać tego, aby nawilżały, odżywiały i chroniły przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W poszukiwaniu kosmetyków dla najmłodszych

Przy zakupie kosmetyków dla dzieci istotne jest to, aby zwracać uwagę na ich jakość wykonania, bezpieczeństwo stosowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na produkty renomowanych marek typu eeny meeny. Znaczenie ma to, aby środek pielęgnacyjny posiadał odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają skuteczność jego działania i skład przyjazny dla delikatnej skóry maluszka. Nie mogą znajdować się w nim szkodliwe substancje, które powodują podrażnienia, zaczerwienienia, reakcje alergiczne. W naturalnych kosmetykach dla dzieci mają być łagodne ekstrakty roślinne. Popularne są przede wszystkim wyciągi z ziół typu lawenda, nagietek czy aloes. Nie może zabraknąć również olejów roślinnych. Wspaniałe sprawdzają się przede wszystkim: olej ze słodkich migdałów, z wiesiołka, sezamowy, kokosowy, z pestek moreli. Mile widzianymi dodatkami są także oliwa z oliwek i masło shea. W kosmetyków naturalnych obecne są otręby owsiane, alantoina, pantenol, mnóstwo cennych witamin i fitoskładników. Nie ma sztucznych konserwantów, barwników i aromatów. Wszystkie składniki pozyskuje się z natury, są głównie pochodzenia roślinnego.

Redakcja spakosmetyki.pl