Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak wybrać dobrą maszynkę do włosów?

27 marca 2023 jak wybrać dobrą maszynkę do włosów

Maszynka do włosów tak samo, jak ostre nożyczki to jedne z najważniejszych przyrządów fryzjerskich. Coraz częściej też kupujemy maszynki do wykonywania prostych zabiegów w domu takich jak podcięcie końcówek czy lekkie cieniowanie. W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć dużo ciekawych ofert, jednak często nie wiemy, którą z nich wybrać. W tym artykule dowiesz się jak wybrać najlepsze artykuły do strzyżenia włosów oraz czym różnią się profesjonalne maszynki od tych do użytku domowego.

Maszynka do włosów, a rodzaj zasilania

Maszynki do strzyżenia włosów cechują się różnorodnością w kwestii zasilania. W sklepach możemy znaleźć strzyżarki zasilane akumulatorowo, sieciowo oraz kombinacja tych dwóch rzeczy. 

Profesjonalne maszynki fryzjerskie występują we wszystkich wariantach i to od nas zależy, na co się zdecydujemy. Wersja z akumulatorem działa bezprzewodowo. Nie potrzebuje kabla do pracy, a więc jest bardzo wygodna w użyciu. Należy jednak pamiętać, że czas pracy może się różnić między modelami. Jedne działają 40 minut, a inne nawet do 100.

Maszynki sieciowe, to te, które do pracy potrzebują nieprzerywalnego połączenia kablowego. Dzięki temu mamy pewność, że maszynka nie rozładuje się w połowie strzyżenia, jednak kabel może być czasem kłopotliwy, ponieważ można się o niego łatwo zahaczyć.

Ostatni wariant akumulatorowo-sieciowy to idealny kompromis, który pozwoli na nieprzerywalną pracę maszynki na kablu, a gdy tego potrzebujesz, możesz ją spokojne odpiąć i dowolnie poruszać się, aż do wyładowania baterii.

Z czego powinna być zrobiona maszynka do strzyżenia włosów?

Wytrzymałe maszynki do strzyżenia powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, aby służyły nam przez długie lata. Produkty wykonane ze stali szlachetnej cechują się dużą wytrzymałością oraz są stosunkowo tanie. Jest więc to dobry wybór, jeśli nie chcesz przepłacać. 

Dodatkowo wzmocnione maszynki powłoką węglową lub tytanem są już o wiele droższe, jednak świetne do salonów fryzjerskich oraz barberskich, gdzie zależy nam na trwałości.

Warto pamiętać o tym, aby ostrza maszynki były wykonane były wysokiej jakości, odporne na zabrudzenia i najlepiej nierdzewne. Dodatkowym plusem są też elementy antypoślizgowe na uchwycie, co znacznie poprawia komfort pracy.

Szerokość ostrza maszynki i długość strzyżenia

Przy wyborze najlepszej maszynki do włosów należy zwrócić uwagę na sposób ustawiania odległości podczas strzyżenia. Tańsze modele mają klika, podstawowych ustawień, natomiast te droższe mogą oferować wiele poziomów, co daje nam większe pole do popisu.

Zwykle do maszynki dołączone są dwa grzebyki z różnymi długościami, a regulację odległości zmienia się za pomocą pokrętła lub odpowiednich przycisków. Oprócz długości strzyżenia, maszynki różnią się od siebie szerokością ostrza. Te mniejsze służą do bardziej precyzyjnej pracy np. przy brodzie lub do wykonywania ciekawych wzorów. Jednak do tradycyjnego strzyżenia najlepiej nada się ta o szerokości około 30-40 mm.

Profesjonalne strzyżenie włosów za pomocą maszynki

Zarówno do profesjonalnego salonu jak i do użytku domowego, warto zainwestować w odpowiednią maszynkę, dzięki której nasza praca będzie o wiele łatwiejsza. Wybór strzyżarki powinien być przede wszystkim dopasowany dla naszych potrzeb, dlatego czasem nie warto wydawać całych oszczędności, aby zakupić godny polecenia produkt. Na dzisiejszym rynku bez problemu możemy znaleźć zarówno bardzo tanie jak i drogie maszynki do strzyżenia włosów, które spełniają nasze wszelkie oczekiwania. Warto więc wybrać model, który posiada dużo dodatków, dzięki czemu bez problemu wykonasz każdą fryzurę.

Materiał zewnętrzny

Redakcja spakosmetyki.pl

Nasz zespół ekspertów w dziedzinie lifestyle’u, odchudzania, sportu, urody i zdrowia to grupa profesjonalistów, którzy dostarczają najnowsze informacje oraz skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci poprawić kondycję fizyczną, zadbać o urodę i zdrowie oraz podpowiedzą jak prowadzić aktywny styl życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak wybrać dobrą maszynkę do włosów
Balsam do ciała
rękawiczki damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

rękawiczki damskie