Maseczki na trądzik – jak wybrać odpowiednią?

Trądzik do popularny problem skórny, dotykający zarówno kobiety jak i mężczyzn. Leczenie trądziku to proces i może się różnić w zależności od intensywności schorzenia. Na szczęście istnieją skuteczne kosmetyki na trądzik, które mogą poprawić ten stan skóry. Są to różnego rodzaju kremy na trądzik, toniki, serum oraz coraz bardziej popularne ze względu na swoją skuteczność: maseczki na trądzik. Który kosmetyk wybrać? Na jaką maskę się zdecydować? Poznaj kilka przydatnych wskazówek.

Maseczki na trądzik – jakie składniki powinny zawierać?

Jeśli należysz do osób, które mają tłustą cerę i właśnie poszukujesz produktu, który pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych wyprysków, pamiętaj, że są składniki, których w Twojej masce nie powinno zabraknąć:

– nadtlenek benzoilu: ten składnik zabija bakterie powodujące trądzik, pomaga usunąć nadmiar sebum ze skóry i usuwa martwe komórki skóry, które mogą zatykać pory

– kwas salicylowy: skutecznie pomaga zapobiegać zatykaniu się porów

– alfa-hydroksykwasy: kwas glikolowy i kwas mlekowy to dwa rodzaje alfa-hydroksykwasów, które są stosowane w produktach na trądzik, pomagają usuwać martwe komórki skóry i zmniejszać stany zapalne w leczeniu trądziku. Stymulują również odnowę skóry

– siarka: pomaga pozbyć się martwych komórek naskórka, które zatykają pory, usuwa nadmiar sebum

– glinki, które pomagają wchłonąć nadmiar sebum i oczyścić pory

– węgiel – działa antybakteryjnie

Maseczki na trądzik zawierające powyższe substancje są zdrowe dla Twojej skóry i skuteczne. Możesz mieć pewność, że dobór wyselekcjonowanych składników w dobrej jakości maseczkach pozwoli Ci osiągnąć efekt zdrowej i gładkiej skóry.

Jak stosować maseczkę na trądzik?

Przy wyborze odpowiedniej maseczki na trądzik kieruj się składem, ulubioną dla siebie konsystencją oraz dodatkowymi właściwościami, jakie oferuje. Dużo osób zwraca uwagę również na zapach. Ostatecznie pielęgnacja skóry trądzikowej maseczką to kilkanaście minut do kilkudziesięciu minut. Jak stosować maseczki na trądzik?

Pamiętaj, aby zawsze zapoznać się ze wskazówkami producenta. Każda maseczka ma określony czas, jaki powinna być trzymana na twarzy oraz podpowiedzi związane z aplikacją, aby była łatwa i przyjemna. Podstawową zasadą, która dotyczy wszystkich kosmetyków mających odżywić i wniknąć w Twoją skórę jest dokładne jej oczyszczenia. Dokładnie oczyszczona skóra twarzy pozwoli przeniknąć substancjom aktywnym i minerałom zawartym w maseczce, co zwiększa szansę na doskonałe rezultaty. Pamiętaj również o regularnym stosowaniu. Maseczki stosuje się co kilka dni lub raz w tygodniu. Kieruj się zaleceniami producenta, aby nie podrażnić skóry twarzy.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.