Lakiery hybrydowe czy lakiery tradycyjne? Wady i zalety

Wciąż obie opcje mają naprawdę liczne grupy fanów. Jedni nigdy nie odejdą od lakierów tradycyjnych, drudzy nie wyobrażają sobie nie używać hybryd. Obie grupy mają swoje argumenty, które rzeczywiście są słuszne. Jednak trzeba podejść do sprawy obiektywnie! zarówno lakiery hybrydowe, jak i tradycyjne, mają po prostu swoje wady i zalety. Wystarczy tylko sprawdzić, co jest dla nas najważniejsze, aby móc zdecydować, co naprawdę warto wybrać! Oto wady i zalety lakierów hybrydowych i tradycyjnych, które musisz znać!

Lakiery hybrydowe – jakie mają wady i zalety?

Obecnie lakiery hybrydowe są bardzo popularne. W większości salonów manicure to właśnie na nie najczęściej się stawia. Mają one wiele zalet, które są ważne dla prawie każdej kobiety. Mowa tu przede wszystkim o ich trwałości i sposobie wykonania. Przy lakierach hybrydowych nie musimy czekać, aż wyschną i uważać, aby ich nie zamazać. Od razu po wykonaniu manicure możemy normalnie funkcjonować! Dobrze wykonany manicure utrzyma się nawet do kilku tygodni. Jednak zwykle już pod dwóch, trzech tygodniach musimy zmieniać paznokcie, gdyż mamy już duży odrost przy skórkach. Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania, to należy do nich między innymi występowanie problemów związanych z alergiami. Jeśli manicure będzie źle wykonany, to może dojść do podrażnień. Kolejna sprawa to to, że nie zawsze możemy same wykonywać takie paznokcie, bo potrzeba do nich wiele różnych sprzętów.

Lakiery tradycyjne – jakie mają wady i zalety?

Niezawodna klasyka, którą każda z nas ma w domu. To złoty środek na czarną godzinę, kiedy nagle musimy pomalować paznokcie. Z pewnością do zalet takiego rozwiązania należy łatwość wykonania manicure. Wystarczy tylko kilka pociągnięć i poczekanie na wyschnięcie – paznokcie gotowe! Jednak to czekanie czasem jest problematyczne. Niektóre lakiery schną naprawdę długo! Musimy przez nawet kilka godzin uważać, aby nic się na nich nie odbiło. Jednak lakiery tradycyjne mają też tę zaletę, że możemy je łatwo zmyć i poprawić. Minus to z kolei ich trwałość – czasem wyglądają ładnie tylko przez kilka dni, maksymalnie tydzień. Nie jest to więc rozwiązanie dla kobiet, które nie mają często czasu na zrobienie nowych paznokci!

Które lakiery są lepsze?

Nie da się osądzić, które rozwiązanie jest lepsze! Oba mają swoje wady i zalety. Każda kobieta musi sama zdecydować, co wybierze! Więcej paznokciowych inspiracji i wiedzy znajdziesz na http://www.kosmetyki-internetowo.pl.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.