Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Brwi są najpiękniejszą oprawą dla oczu. Kobiety często zapominają o nich przy wykonywaniu makijażu, a szkoda, bo poprzez odpowiednie podkreślenie włosków na twarzy mogłyby zdecydowanie korzystnie wpłynąć na swój wygląd. O brwi trzeba dbać. Dobrze dopasowane do twarzy mogą nawet zmienić i poprawić jej owal oraz odjąć kobiecie kilka lat. Brwi należy jednak właściwie ukształtować. A jak to zrobić?

Jak dobrać kształt brwi do twarzy i odpowiednio je wymodelować?

Jeżeli postanowiłaś zająć się brwiami sama, przygotuj sobie ołówek i bierz się do pracy. Teraz stań przed lustrem. Najlepiej sprawdzi się tu małe powiększające lusterko, dzięki któremu zyskasz większą kontrolę nad brwiami, bo lepiej będziesz je widzieć. Teraz sięgnij po ołówek i jedną z jego końcówek umieść przy skrzydełku nosa. Połóż go na twarzy w taki sposób, aby ustawić go równolegle do linii przebiegającej przez środek nosa. W ten sposób wyznaczysz początek swojej brwi, czyli miejsce, w którym powinna się ona zaczynać. Zaznacz je markerem bądź eyelinerem. Następnie skieruj drugą końcówkę ołówka w stronę zewnętrznego kącika oka, aby zetknąć ją z nim, ale jednocześnie nie zakryć gałki ocznej. W ten sposób wyznaczysz zakończenie brwi. Ponownie zaznacz to miejsce.

Odpowiedni kształt

Włoski, które znajdą się poza wyznaczonym obrębem, od razu możesz usunąć. Następnie przejdź do regulowania brwi. Teraz właśnie musisz ustalić jej konkretny zarys. A jak to zrobić? Jak dobrać kształt brwi do twarzy? Otóż jeśli twoja buzia jest idealnie okrągła, tak naprawdę wszystko będzie do niej pasować. Postaw jednak na naturalne i miękkie łuki, pamiętając o tym, by na samym końcu wyraźnie je zwęzić. Z kolei twarz okrągłą warto by było nieco podrasować poprzez jej subtelne wyostrzenie. W tym celu możesz tak wymodelować brwi, aby stworzyły one nieco mocniejsze, trójkątne łuki. Zadbaj, by na samym końcu wyraźnie opadały one w dół. Jeżeli nadmiernie je zaokrąglisz, będziesz wyglądać tak, jak gdybyś była wiecznie zdziwiona.

Modelowanie brwi nie jest wcale prostą sprawą

Jeżeli więc dalej nie masz pojęcia, jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy i jak poprawnie je ukształtować, zwróć się po pomoc do dobrego gabinetu kosmetycznego. Niektóre kosmetyczki zajmują się niemalże wyłącznie stylizacją brwi. To one potrafią stworzyć z nich istne cuda, niemalże idealnie dopasowując je do rysów buzi. Jedna wizyta w takim salonie będzie cię kosztować zaledwie kilkadziesiąt czy maksymalnie sto złotych, a to właśnie dzięki niej twoje brwi w końcu uzyskają perfekcyjny kształt.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *