Trudna sztuka doboru podkładu

0
135
jak dobrać fluid

Fluid, czyli podkład, to kosmetyk, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie życia. Sięgają po nie już nastolatki, często nie tylko po to, by zapewnić sobie piękniejszy wygląd, ale po prostu dlatego, że muszą. W okresie dojrzewania trudno jest cieszyć się piękną skórą, gdyż burza hormonów powoduje, że szpeci ją wiele niedoskonałości. Potem zaś sporym problemem są przebarwienia, które pojawiają się najczęściej na skutek ekspozycji na słońce czy zmian hormonalnych. Podkład daje efekt równomiernego kolorytu i porcelanowej cery, o jakim marzą wszystkie kobiety, ale bardzo rzadko zdarzają się takie, które mogą pochwalić się nim bez wykonywania makijażu.

Trudna sztuka doboru podkładu

Dobrze jednak może działać tylko dobrze dobrany podkład. Nie da się ukryć, że od takiego kosmetyku wymaga się wiele, gdyż musi on nie tylko dobrze spełniać swoją rolę w zakresie krycia – umiarkowanego lub silnego, ale też długo się utrzymywać, nie ścierać się i nie zostawiać śladów na odzieży czy telefonie. Na tym nie koniec. Dobry podkład nie może też negatywnie wpływać na skórę, a to niestety zdarza się dość często. Problemem jest zatykanie porów, powodowanie wzmożonego przetłuszczania się skóry czy przeciwnie – jej wysuszania. Niektóre z takich produktów, o szczególnie tłustej fakturze bądź podkłady bardzo ciężkie, mogą nawet powodować pojawianie się niedoskonałości. Warto wówczas wybierać lżejsze kosmetyki, na przykład w piance czy płynie – wśród nich również znaleźć można produkty zapewniające optymalne, silniejsze krycie.

Odpowiedni odcień

Bardzo ważne jest też oczywiście dobranie odpowiedniego odcienia podkładu, z czym może pojawić się problem zwłaszcza podczas popularnych obecnie zakupów internetowych. Wiele kobiet wie, jak dobrać fluid do swej cery, ale czasami zdarzają się wpadki. Jeśli podkład jest nieco za jasny, nic się nie dzieje, gdyż jaśniejsza skóra wygląda młodziej, choć oczywiście nie będzie dobrze, gdy nada twarzy bardzo blady, trupi wygląd. Taki podkład też może okazać się zupełnie nieprzydatny gdy skóra w lecie zostanie opalona. Jeszcze gorzej jest wybrać produkt za ciemny, ponieważ postarzy on twarz i nada jej niekorzystny, zmęczony wygląd.
Nie oznacza to jednak, że kosmetyk o nietrafionym odcieniu trzeba wyrzucać czy komuś oddać. Jeśli nie chce się tego robić, na przykład ze względu na jego wysoką cenę czy dobre działanie, można pokusić się o jego mieszanie z innym odcieniem. Czasem wiele kobiet decyduje się na to nawet w przypadku prawidłowych odcieni, na przykład do zwykłego fluidu dodając kosmetyk rozświetlający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here