Olejowanie włosów – jak to robić i czy warto?

Dbanie o włosy ostatnio jest bardzo modne. To bardzo dobra moda! Mamy do wyboru setki produktów, sposobów i technik, które można wykorzystać w codziennej pielęgnacji. Warto spróbować, co na naszych włosach najlepiej się sprawdza! Każde są inne i trzeba po prostu sprawdzić, co będzie dla nich najbardziej odpowiednie. Olejowanie to jedna z technik, która pozwala na osiągnięcie naprawdę pięknych, lśniących i zdrowych włosów. Obojętne, czy są kręcone, proste czy falowane – po prostu spróbuj olejowania!

Jak dobrać olej do swoich włosów?

Włosy można podzielić ze względu na ich porowatość. Dzięki temu określeniu łatwo jest dobrać odpowiednią pielęgnację. Tak więc wyróżnia się trzy podstawowe stopnie porowatości: wysoką, średnią oraz niską. Jak rozpoznać jakie są nasze włosy? Jeśli chodzi o wysoką porowatość, to zwykle są to włosy kręcone. Średnioporowate mają skłonność do falowania się, a niskoporowate są zazwyczaj całkowicie proste. Jednak nie tylko sam wygląd pokazuje nam, jakie są nasze włosy. Trzeba zwrócić uwagę na to, jak reagują one na poszczególne kosmetyki, a także na oleje! Nie każdy olej będzie odpowiedni do każdych włosów.

Jaki olej będzie odpowiedni do danej porowatości?

Kiedy już wiesz jaką porowatość mają Twoje włosy, to możesz wybrać odpowiedni olej. Jeśli masz włosy niskoporowate, to musisz wybierać oleje nasycone. Są to te kokosowe i palmowe, a także masło shea, mango czy też kakaowe. Dla włosów średnioporowatych polecane są oleje jednonienasycone. Wybierajmy więc oliwę z oliwek, olej awokado, słonecznikowy, sezamowy, z orzechów laskowych itp. Do włosów wysokoporowatych powinniśmy stosować oleje wielonienasycone, takie jak: kukurydziany, lniany, z pestek dyni czy z orzechów włoskich. Oczywiście jest znacznie więcej różnych rodzajów tych substancji, a więc bez problemów znajdziemy coś dla nas!

Jak poprawnie wykonywać olejowanie włosów?

Warto wiedzieć, że olejowanie powinno wykonywać się na tak zwanym “podkładzie”. Służy do tego maska do włosów lub np. żel aloesowy. Na to nakładamy dosłownie niewielką ilość oleju. Całość pozostawiamy na włosach na kilka godzin albo na całą noc. Po olejowaniu należy dokładnie umyć włosy. To wszystko! Możesz już cieszyć się miękkimi i lśniącymi włosami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji, to odwiedź stronę: http://alicjawitzamakeup.pl. Dbanie o włosy jest bardzo ważne, aby móc cieszyć się ich objętością, długością i pięknym blaskiem. Pamiętaj także o suplementacji witamin i pielęgnacji skóry głowy!

Redakcja spakosmetyki.pl