Stroje kąpielowe dwuczęściowe idealne na plażowanie w słoneczny dzień

Stroje kąpielowe dwuczęściowe od lat cieszą się dużą popularnością wśród pań, które chcą pochwalić się swoją sylwetką na plaży, ale nie tylko. Noszą je także panie, które cenią doznania estetyczne. Ładna, równomierna opalenizna zachwyca i ciągle jest w modzie. Dlaczego jeszcze panie lubią pokazywać się w dwuczęściowym bikini? Zdecydowanie taki kostium wzbudzi zainteresowanie wśród męskiej części plażowiczów i przyciągnie ich spojrzenia. Pozwoli zatem poczuć się kobieco i zalotnie, ale może to chęć posiadania muśniętego ciała promieniami słońca, będzie najważniejsza przy wyborze dwuczęściowego stroju kąpielowego? Kobiety, którym zależy na posiadaniu pięknej opalenizny, mogą odsłaniać ją przy wieczornych czy dziennych stylizacjach.

Inspiracja bikini ukryta w Mozaice na ścianach Villa Roma?

Historia, w której możemy odnaleźć inspirację zapoczątkowaną dla powstania tak subtelnego, kobiecego odzienia jak stroje kąpielowe dwuczęściowe być może sięga IV wieku i Imperium Rzymskiego. Zachowana Mozaika z tego okresu przedstawia kobiety, które uprawiają różne ćwiczenia sportowe w garderobie przypominającej współczesne bikini. Późniejsze kostiumy kąpielowe przechodziły dość drastyczne zmiany i metamorfozy. Kobiety wybierały się na plażę w strojach, które możemy przyrównać do sukien, niezgrabnych płaszczy kąpielowych, bufoniastych spodni czy obcisłych bluzek i kalesonek. Pierwsze dwuczęściowe stroje kąpielowe zaprezentował francuz Louisa Réard w 1946 roku. Obecnie bardzo chętnie są one wybierane przez kobiety wybierające się na plaże w celu opalania czy zażywania morskich kąpieli.

Na plażę w dwuczęściowym stroju kąpielowym?

Plaża, słońce, palma i… drink? Ale w co się do niego ubrać? Sam pobyt w letniej scenerii kojarzy nam się z luzem i swobodą. Dlaczego kobiety miałyby zakrywać swoje ciała większą ilością materiału? Poddanie się rozkosznie ogrzewającym promieniom słonecznym przyjemniejsze będzie w mniejszej ilości materiału. Więcej radości i pozytywnych doznań dostarczy kobietom opalanie się w strojach dwuczęściowych, niż na przykład w jednoczęściowym, gdzie materiał nieprzyjemnie przykleja się do wilgotnej skóry pleców czy brzucha. Dwuczęściowy strój kąpielowy można uzupełnić zwiewną chustą, którą można przepasać sobie wokół brzucha. Ten dodatkowy element garderoby sprawdzi się, kiedy znudzi się opalanie, a najdzie ochota na spacer brzegiem morza. Właścicielka dwuczęściowego stroju kąpielowego, gdy zapragnie większej swobody, bardzo łatwo może przenieść się w strój topless. Wystarczy, że zrzuci z siebie stanik. Widok kobiet opalających swoje ciała bez górnej części stroju kąpielowego, nie jest obcy na polskich czy zagranicznych plażach.

Redakcja spakosmetyki.pl