Pierścionki zaręczynowe w tradycyjnej i nowoczesnej odsłonie

Ślub to dla każdej pary niezwykle emocjonalne przeżycie, które poprzedzone jest wielotygodniowymi przygotowaniami. Niemniej jednak zanim dojdzie do ślubu zgodnie z wielopokoleniową tradycją powinny go poprzedzić oświadczyny, których symbolem jest wręczany przez mężczyznę przyszłej pannie młodej pierścionek zaręczynowy.

Poszanowanie wiekowej tradycji

Oświadczyny w zależności od preferencji danej pary mogą przybierać bardzo zróżnicowaną formę. Po pierwsze, mogą one być wyrazem niezwykłego poszanowania wielopokoleniowej tradycji. W tym wypadku mężczyzna jeszcze przed deklaracją składaną swojej ukochanej, powinien poprosić o wyrażenie zgody jej ojca. Dawniej ojcowie podczas podejmowania decyzji kierowali się przede wszystkim sytuacją materialną kandydata oraz możliwością zapewnienia przez niego dobrobytu. Obecnie, ojcowie w większej mierze kierują się zdaniem zainteresowanej oraz jej uczuciami. I choć w wielu wypadkach zgoda jest z góry przesądzona, warto jednak dochowywać tej formalności. Ponadto, zgodne z tradycją jest przyklękniecie mężczyzny podczas oświadczyn oraz wręczenie ukochanej pierścionka zaręczynowego w ozdobnej kasetce.

Pierścionki zaręczynowe zgodne z tradycją

Pierścionki zaręczynowe zgodnie z tradycją powinny cechować się dość dużym centralnie położonym kamieniem szlachetnym. Wśród nich najbardziej pożądany jest oczywiście pierścionek zaręczynowy z brylantem, który symbolizuje wieczną miłość. Tego typu klasyczne pierścionki zaręczynowe zazwyczaj wykonane są z tradycyjnego żółtego złota, które wspaniale podkreśla blask brylantu.

Nowoczesne oświadczyny

Istnieje wiele sposobów na wyrażanie miłości oraz zorganizowanie oświadczyn, a są one jedynie ograniczone wyobraźnią przyszłego Pana Młodego. Może to być zatem romantyczna kolacja przy świecach czy spacer brzegiem plaży przy zachodzącym słońcu. Ponadto, dla niektórych par ważne jest nie tylko samo miejsce oświadczyn, ale również ich wyjątkowy moment. Mogą to być na przykład walentynki lub też okres świąteczny. Wówczas ta radosna nowina może być celebrowana w gronie najbliższych przy rodzinnym stole. Niezależnie jednak czy oświadczyny mają charakter intymny czy też rodzinny, a nawet publiczny, zawsze stanowią wyjątkowe wydarzenie. Wypowiadane podczas nich słowa powinny zatem płynąć prosto z serca.

Pierścionki zaręczynowe w nowoczesnej odsłonie

Mimo zmieniającej się mody oraz coraz częstszego odchodzenia od tradycji pierścionki zaręczynowe pozostają elementem niezmiennym. Pierścionek stanowi bowiem rodzaj wyjątkowego podarunku, który wręczany jest przez mężczyznę swojej wybrance. Po przyjęciu oświadczyn przez kobietę pierścionek powinien być założony na jej serdeczny palec u prawej ręki. Co ciekawe, w niektórych krajach pierścionek noszony jest na lewej ręce, co wynika z tradycji starożytnej, zgodnie z którą od serdecznego palca lewej ręki prowadzi do serca żyła miłości.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem wręczany ukochanej nierozerwalnie kojarzy się z luksusem. Tego typu pierścionki zaręczynowe cechują się bowiem niezwykłym blaskiem uzyskiwanym za sprawą precyzyjnego szlifu. Pierścionek zaręczynowy z brylantem w nowoczesnej odsłonie może być wykonany z białego złota, które w odróżnieniu od klastycznego żółtego złota nie tworzy z kamieniem tak ostrego kontrastu. Ponadto, w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się złoto różowe, które stanowi stop czystego złota, srebra i miedzi, a jego pożądany odcień uzyskiwany jest w zależności od przyjętych proporcji poszczególnych składników. Miedź wpływa bowiem na barwę czerwoną złota, zaś srebro czyni je bladoróżowym.

Redakcja spakosmetyki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.