Krem nawilżający – czego szukać w składzie?

Nakładanie kremu to etap w pielęgnacji, który powinien być kojący i domykający wszystkie poprzednie kroki. Warto więc postawić na nawilżenie, które zawsze dobrze zrobi naszej cerze! Jednak sama nazwa “krem nawilżający” to nie wszystko. Powinniśmy przede wszystkim kierować się dobrym składem! Oto, czego szukać w dobrym kremie do twarzy,

Krem nawilżający – odpowiedni skład

Odpowiedni skład kremu nawilżającego powinien być bogaty w naturalne składniki. Natura daje nam naprawdę wiele dobroczynnych elementów, które warto mieć w swojej pielęgnacji! Krem nawilżający powinien zawierać kwas hialuronowy oraz oleje. Kwas hialuronowy może występować w różnych formach – szukaj tego, który jest niskocząsteczkowy. Ma on wtedy łatwość przenikania nawet w głębsze partie skóry. Jeśli chodzi o oleje, świetnie sprawdzi się konopny i perilla. Pierwszy z nich to bogactwo kwasów omega 3 i 6. Odżywia nawet dojrzałą i zniszczoną skórę! Z kolei olej perilla to źródło kwasu linolowego oraz wspaniałych ceramidów. 

Krem na dzień – czy postawić na nawilżenie?

Niektórzy zastanawiają się, jaki krem na dzień wybrać. Zwykle szukamy czegoś lżejszego, co dobrze sprawdzi się pod makijażem, nie wyświeci cery, ale przy tym dobrze ją odżywi. Idealnym rozwiązaniem będzie krem z serii Hydrating Ritual od Nudmuses! To lekki krem na dzień, który jednocześnie spełnia wszystkie oczekiwania względem nawilżenia skóry. Możesz zamówić go na stronie https://www.nudmuses.com/pl/shop/cosmetics/light-moisturizing-cream. Co znajdziemy wewnątrz słoiczka?

Skład kremu nawilżającego na dzień – to Ci się przyda!

W lekkim kremie nawilżającym do twarzy od Nudmuses znajdziesz nie tylko składniki nawilżające, ale także inne substancje pozytywnie działające na skórę. To między innymi ekstrakt z algi undarii pierzastodzielnej, która daje doskonały efekt przeciwzmarszczkowy. Jest on zauważalny już po 14 dnia w okolicy czoła, ust i bruzd nosowo-wargowych! Kolejny składnik to niacynamid, który ma za zadanie wyregulować pracę gruczołów łojowych oraz wygładzić cerę. Jeśli chodzi o nawilżenie, to za nie odpowiedzialny będzie skwalan, olej perilla, olej konopny, kwas hialuronowy czy hialuronian sodu. Choć już skład wydaje się bardzo bogaty, to wciąż nie wszystko! Krem nawilżający zawiera również izomerat sacharydowy, który będzie odpowiedzialny za przywrócenie nawilżenia skórze.

Jak stosować krem na dzień?

Jak wiadomo, pielęgnacja wieczorna różni się od tej na dzień. Niektórzy wręcz skupiają się przede wszystkim na zadbaniu o cerę na koniec dnia, niejako zapominając o bardzo ważnym poranku. Pielęgnacja na dzień powinna być odpowiednio dostosowana do wyzwań, jakie czekają na skórę przez kilka czy nawet kilkanaście godzin! Codziennie oddziałuje na nas masa niekorzystnych czynników zewnętrznych. Musimy więc ochronić przed nimi naszą cerę. Jak to zrobić? 

Pielęgnacja poranna powinna rozpocząć się od oczyszczenia twarzy. Myjemy ją ulubionym kosmetykiem, a następnie tonizujemy. Teraz nadchodzi pora na serum – warto postawić na coś nawilżającego. Na to stosujemy właśnie nasz krem na dzień. Ale to nie wszystko! Także na dzień możemy zastosować krem pod oczy, który będzie odpowiednio lekki. Jednak to, co najważniejsze, to nałożenie kremu z filtrem SPF na sam koniec pielęgnacji! Obojętne, jaka jest pora roku – przez cały czas powinniśmy stosować krem z filtrem 50 na naszą twarz, aby opóźnić procesy starzenia, które słońce zdecydowanie przyspiesza!

Krem na dzień wybrany – teraz pozostaje go tylko zamówić! Warto postawić na sprawdzony skład i efekty, które są poparte badaniami. Pamiętaj też o innych krokach w pielęgnacji na dzień, za które Twoja skóra na pewno Ci podziękuje! 

Redakcja spakosmetyki.pl